İlmek ilmek örüyoruz!

Tarihi oldukça eskiye dayanan tığ işi örgünün, Arabistan’dan Mısır’a ve İspanya’ya geçişiyle başlayan serüveni hala devam ediyor. Elbette değişen yaşam stilleriyle birlikte kimi zaman demode olsa da son yıllarda nostaljik stillerin popüler olmasıyla beraber koltuk şallarından çerçeveye, oyuncaktan dekoratif objelere kadar evlerin her köşesini daha fazla süsler oldu.

Chester ikili kanepe, Doğtaş. Kırmızı yastık kılıfı, beyaz kalp yastık, patchwork örtü, Zara Home. Örgü puf, taşlı çerçeveler, Paşabahçe. Green Gate fincan ve kaseler, Tepe Home. Tepsi, metal kutu seti, English Home. Yeşil fener, metal çiçekli duvar süsü, etamin kasnak duvar süsü, Debenhams. Sarkıt şapkası, örgü perde süsleri, İkea.

Salondan yemek odasına, evin her yerine
Bazen farklılaşmak iyidir. Üstelik dekoratif değişimler mekanların eskimiş ve sönük enerjisini alırken sizin de ruhunuzu tazeler. Bunu kimi zaman yepyeni bir tasarımla yaparsınız, kimi zaman nostaljik stil rüzgarıyla, kimi zamansa sadece yaratıcılık yeter.
Corvus masa seti, Ren metal sandalyeler, Mudo Concept. Ahşap TV konsol, turkuaz ve kırmızı yastıklar, lacivert örtü, Green Gate fincan, kaseler, Tepe Home. Örgü puf, yeşil sürahi, Paşabahçe. Ponponlu yastık, Marks&Spencer. Örgü fırın eldiveni, English Home. Patchwork örtü, yıldız yastık, Zara Home. Pembe sepet, yeşil sandalye, sarkıt şapkası, İkea.

Benim küçük fiskos köşem
Kimi zaman pencere önünde üç kişi oturup çaylar yudumlanır, belki de herkesin yaptığı tığ işlerinden örnek çıkartılı, ilham alınır…
Caren renkli berjerler, Mudo Concept. Lacivert yastık kılıfı, örtü, koton kilim, Zara Home. Etamin yastık, iğne oyası yastık, kasnak çerçeve, Debenhams. Baykuş desenli fincan, Marks&Spencer. Pembe ve beyaz fenerler, Paşabahçe. Kırmızı saksı, Crate&Barrel. Tabure, patchwork çerçeveler, dekoratif yamalar, İkea.

Size ve bebeğinize
Tığ işi örgüler en çok da bebek ve çocuk odalarını süsler diyorsanız artık durum değişti. Kendinize hemen en sevdiğiniz renklerden kırkyama bir yatak örtüsü, katmer çiçekli bir yastık, hatta perde süsleri bile örmeye başlayabilirsiniz.
Country şifoniyer, Doğtaş. Ren metal sandalye, Mudo Concept. Lolipop puf, bidon vazo, çerçeve, Paşabahçe. Metal kutu seti, takı askılığı, tığ işi süslemeli havlular, patchwork koton yatak örtüsü, English Home. Pembe bebek battaniyesi, Zara Home.
HAZIRLAYAN PELİN ÖZKUL FOTOĞRAFLAR ENGİN YILDIZ YAPIM ASİSTANI HANDE UTLU