Ev yapımı lezzetler için yaratıcı sunumlar

Kendiniz ya da sevdiklerinize hediye etmek için hazırladığınız ev yapımı lezzetlerin güzellik katsayısını artırmak ve daha anlamlı kılmak için etiketleyin!

1. Kurabiyeler için… Kurabiyeler ve evde pişirdiğiniz diğer şeyleri poşetlere koyup, ağzını ipliklerle bağlayıp, üzerine desenli bant yapıştırdığınız ahşap mandalları etiketleri tutturmak için kullanabilirsiniz.
2.  Kumaştan etiket yapımı Ev yapımı vanilyalı şekerinizi kumaştan etiketler ve ahşap bir kaşıkla sunabilirsiniz. Kaşığın uç kısmını boyaya batırın veya bantladıktan sonra uç kısmını boyayın. Evde bulunan artık kumaşlarınızdan etiketler kesip üzerlerini gazlı kalemle yazın. Dilerseniz ayrıca minik damgalarla resim de ekleyebilirsiniz. Vanilyalı şeker yapımı için kullandığınız vanilya çubuklarının kabuk kısımlarını, bir vanilyanın tohumlarıyla beraber bir kavanoz şekerin içerisine gömün, yaklaşık bir-iki hafta içerisinde vanilyanın aroması şekere geçecektir.
3. Karatahta etiketler Karatahta etiketlerinden hazır olarak satın alın (Crate&Barrel’da bulabilirsiniz) veya yapı marketlerde rulo olarak satılanları şekilli delgeçlerle kesin, üzerlerini tebeşirle yazın ve kavanozlarınıza yapıştırın. Kavanozların etrafını dilerseniz doğal rafyalar (İkea’da bulabilirsiniz) ve desenli bantlarla süsleyebilirsiniz.
4. Bakır levhalar Yemeklerde kullanmak için veya sevdiklerinize hediye etmek için biberiyeli zeytinyağı/ev yapımı sirke hazırlayabilir, hobi mağazalarında bulacağınız bakır levhalarla da süsleyebilirsiniz. Bakır levhayı dilediğiniz şekilde kesin, üzerini ucu olmayan 05 kalemle yazın ve aynı kalemle kenarlarına çerçeve görünümü verecek şekilde süsleme yapın. Kağıda baskı yapıp, bu kağıdı bakır levhanın üzerine koyup üzerinden de geçebilirsiniz. Biberiyeli zeytinyağı yapmak içinse tek yapmanız gereken dalından taze koparılmış bir biberiye dalını şişenin içerisine koyup üzerini sızma zeytinyağı ile doldurmak…
5. Desenli bantlarla güzelleştirin! Kağıda gazlı kalemle ismi yazdıktan sonra, kavanoza desenli bantları karışık olarak kullanarak sabitleyin. Kavanozları tüller, Amerikan bezi ve dantelli kağıt kullanarak süsleyin.HAZIRLAYAN NUR BİLGİNOĞLU ANAÇ FOTOĞRAFLAR İBRAHİM ÖZBUNAR