Pek çok fikrimiz var!

Geleneksel bir örme tekniği olsa da sadece motiflerini kullanarak kendi tarzınıza uygun pek çok farklı ve yeni şeyler yapmak mümkün.

Filiz’in elinden

Magnet çerçeve
Metal bir halkanın etrafını sık iğne, tekli ve ikili trabzanla kapatarak çiçek motifini oluşturun. Daha sonra içine dilediğiniz fotoğrafınızı yapıştırın ve en son arka kısmına magneti sabitleyerek buzdolabınızı  süsleyin.
instagram.com/run_filo_run

Tığ işi çiçekli kutu
Farklı renkte ince yünlerden zincir, sık iğne, tekli, ikili ve üçlü trabzanla katmerli çiçek motifi hazırlanır, yine sık iğneden yeşil yünle bir zincir ve yaprak motifi yaparak çiçeğin parçaları tamamlanır. Daha sonra kutunun üzerine tutkalla çiçek şeklinde yapıştırılır.

Seher’in tığından

Tabure kılıf
Eskiyen taburenizi şık bir sehpaya dönüştürmek için önce uygun bir renkte boyayın. Daha sonra üst tablanın genişliğini kaplayacak kadar katmerli çiçek motifi hazırlayın. Burada altı tane kullanılmış. Motifleri tekli ve ikili trabzanla çevreleyerek kareleri oluşturun ve her motifi birbiriyle birleştirerek kılıfı hazırlayın. En son kenarlarını sık iğe ya da farklı bir motifle kapatın.
 instagram.com/sehersaris

Ve daha neler….
1. Tığ işi bardak altlıkları, tencere tutacaklarının farklı renk, ebat ve motifte olanlarını bir arada belli bir form oluşturacak biçimde duvara asarak pano yapabilirsiniz.
2. Eski kırkyala battaniye ve örtülerin içlerini ince pamuklu astarla kaplayarak yazlık çantalar dikebilirsiniz.
3. Fazladan yaptığınız değişik büyüklükte katmerli çiçek motiflerini bir araya getirerek sünger kapı çelenginin üzerine yapıştırın. Kalan boşluklarıysa irli ufaklı sık iğneden hazırladığınız yaprakları ekleyin. İşte çelenginiz hazır bile…
4. Yastıklarınız çok sıradan geliyorsa üzerlerine tığ işi çiçek ve kelebek motifleri dikerek neşelendirin.