Evinizi daha büyük ve ferah hissettirecek modern stilde dekorasyon önerileri

Son güncelleme:

Büyük şehirde yaşayan pek çok kişi küçük apartman dairelerinde yaşıyor. Bu durum evlerini daha büyük ve ferah hissettirecek dekorasyon önerileri arayan binlerce kişiyi ortaya çıkarıyor. Peki küçük alanlar için nasıl bir dekorasyon yolu izlemeli? Sınırlı bir alanda yapabileceğiniz en iyi şey, aydınlık ve ferah bir görünüm oluşturmaktır. Kumaş seçiminden aydınlatmaya kadar yapılması gerekenleri derledik.

BEYAZ DUVAR BOYASI

Becca Interiors

Beyaz duvarlar alanı daha ferah göstermek için yapılan pratik dekorasyon adımlarından ilki. Beyaz boyayı yine aydınlık tonlardan oluşan mobilyalarla kombinlemek alanı daha geniş ve ferah gösteriyor.

Becca Interiors da bu yöntemi uygulayarak, toprak tonlarının sıcaklığından ödün vermeden bu daireyi daha büyük göstermiş. Renk seçiminde, sanat eserlerinde ve dekorda daha renkli tonlar vurgulanabilir. Ahşap dokular gibi nötr paletlere bağlı kalabilirsiniz.

İNCE PERDELER İLE DOĞAL IŞIK

House Sprucing

Kalın perdelerden, pencerenizin ışık almasını engelleyen unsurlardan kurtulun. House Sprucing’in hazırladığı bu alanda, basit, şeffaf beyaz perdelerin kullanılması daha fazla ışığın içeri girmesini ve odanın daha parlak görünmesini sağıyor. Gölgeliklere ve dairenizdeki modası geçmiş jaluzilere veda edin: İnce perdeler, odalarınıza giren ışığı kesmeden ve dışarıdan içerinin görünmemesini sağlayarak sizi mutlu edecek. Bunu, özellikle en fazla güneş ışığı alan güney ve batı cepheli pencereler için önemlidir.

TAVANIN YÜKSEK GÖRÜNMESİNİ SAĞLAYIN

Space Exploration

Tavanlarınız alçaksa, odayı karışık göstermeyecek, sade bir sarkıt lamba seçin. Sarkıt lamba alanı olduğundan daha yüksek gösterecektir.

AYNALARLA YANSITIN

Jessica Nelson Design

Aynalarla yansıtma, uzun zamandır kullanılan bir dekorasyon hilesi. Büyük aynalar ışığı yansıtarak alanın daha aydınlık görünmesini sağlar.

ŞEFFAF MOBİLYALAR

White Arrow

Alanınız küçükse, odada göze çarpmayan mobilyalar tercih edin. Şeffaf ya da ince formlu olanlar alanlarda çok yer kaplamaz ve kalabalık görünüme neden olmaz.

BİTKİLER EKLEYİN

THOMAS RICHTER; DESIGN: SPACE EXPLORATION AND WHITE ARROW

Beyaz, aydınlık bir odada renk patlamaları çok güzel bir görünüm oluşturur. Bunun için bitkilerden yardım alabilirsiniz. Bitki bakımı konusuna soğuk bakanlardansanız, yapay bitkileri de kullanabilirsiniz.

UYUMLU RENKLER VE DESENLER

HOUSE NINE

Bu banyoda olduğu gibi uyumlu renkler ve desenler alanı olduğundan daha ferah gösterir. Tek bir cesur renk kullanmak isterseniz, banyo paspası ve havlular gibi göze çarpan ürünleri açık renkli ve uyumlu seçmeye dikkat edin.

Az ışık alan evler için dekorasyon önerileri – Aydınlık bir ev