Yatak odasında boya ile stil sahibi değişim

Son güncelleme:

Tacihan Yongacı (@dekotrend) ile yaptığımız, boya ve hezaren örgünün başrolde olduğu bu değişim hikayesinde, bir cephesinden yoğun gün ışığı alan odada bitkilere de yer verildi.

BEYAZ VE KREM RENGİ ODAYA HAKİMDİ

3+1 apartman dairesindeki yatak odasının önceki halinde beyaz, krem ve toprak tonları hakimdi. Farklı zaman dilimlerinde satın alının mobilyalar, kendi başlarına güzel ama bir arada pek de uyumlu durmuyordu. Aslında bu uyumsuzluğun da bir sebebi varmış…

ALAN DARALMIŞTI

Çocukların odalarını ayırmak gerektiğinde ev sahipleri mecburen, diğer bir odada yer alan aynalı giysi dolabını kendi yatak odalarına almışlar. Bütün bir duvarı kaplayan dolabın gelmesiyle, odanın ferah ve rahat kullanımlı planlaması da değişmek zorunda kalmış. Alan daralınca kimi parçalar açıkta kalmış, yerleşim tek komodin kullanımına izin vermiş, halı kalkmış vs… Odanın bu yeni görünümü ile mutlu olmayan ev sahipleri boya ile hızlı bir dönüşüme karar vermiş. ,

Bu noktada devreye İleri Dönüşüm ve Dekorasyon Koçu Tacihan Yongacı girmiş. Yenilemenin çıkış noktası boya ama, hezaren örgü de bir o kadar etkili olmuş. Odanın yeni stiline, sahiplerinin çok sevdiği grinin farklı tonları ile ona eşlik eden hezaren detaylar yön vermiş.

ÇITA UYGULAMASI VE BOYAMA

Gömme ve solo dolap kapaklarına ahşap çıtalama ve sonrasında boya ve vernik uygulaması Bahattin Yurttapan (@painterbahattin_) tarafından yapıldı. Dolap, şifonyer ve pencere duvarında Cadence’in Hybrid Acrylic MultiSurfaces taş rengi, yatak başı duvarında ise serinin antrasit siyah rengi kullanıldı. Ardından ahşap yüzeylere taş vernik uygulandı. Ahşap çıtalar, Cadence boyalar ve bronz pirinç kulplar @dekotrend hesabından temin edildi.

Hezaren detaylı ahşap yatak başı Ömer Rehber (@ahsabinrehberi) tarafından yapıldı. Ahşap kısımlar kendinden vernikli siyah renk ile boyandı. Kapı da antrasit siyah renge boyanarak görsel bütünlük sağlandı.
Metal ayaklı hezaren saksılık, hellofav.com. Kauçuk bitkisi bitkibitiyor.com Hezaren aplikler @konfe_abajur_. Bronz kulplar @kulp_bronz_antik
Karaca Home’un Charm serisi beyaz saten nevresim ve hardal sarı yatak örtüsü takımı, mevcut nevresim takımları ve throw’lar ile kombin yapılarak kullanıldı.
Zemine, Apex’in Vista model jüt halısı (200×290 cm) yatağın altına yatay olarak serildi. Gardenova Botanik’den (bitkibitiyor.com) seçilen Monstera ve kauçuk bitkileri için Studio Fav tasarımı Lou Lou ayaklı hezaren çiçeklikler alındı. İri yeşil yapraklı bitkiler, bolca gün ışığı alan odanın havasına ve stiline de iyi geldi!

HAZIRLAYAN SEVDA BARANDIR SUNGURTEKİN
FOTOĞRAFLAR FEVZİ ONDU

Banyoda mobilya ile değişim! İşte öncesi ve sonrası