yatak-odası-küçükse
yatak-odası-küçükse

Ev terapisti yanıtladı: Dar yatak odasına dolap seçimi nasıl olmalı?

Son güncelleme:

Ev terapisti Evim Dergisi okurundan gelen, “dar ve duvarlarında kapı ve camlar olan bir odada nasıl bir dolap seçilmeli” sorusunu yanıtladı.

KÜÇÜK YATAK ODASINDA YERLEŞİM NASIL OLMALI?

Yeni yatak odası için mobilyada çok zorlanıyoruz. Sürgülü dolap tercih etmiyoruz. 425×346 cm ölçüsündeki odanın her duvarında kapı veya pencere olduğu için tasarlamak zorlaşıyor. Dolap, yatak ve şifoniyeri nasıl yerleştirebiliriz? Teşekkürler…

YATAĞIN DA İÇİNE ENTEGRE OLDUĞU DOLAP SİSTEMLERİ

Merhaba, bu yatak odası için özel üretim bir sistem önerebilirim. Yatağın da içine entegre olduğu dolap sistemlerine bir göz atabilirsiniz. Böylece şifoniyere de yeterince alan kalır. Bu sistemi için en uygun duvar 320 cm’lik olan duvar. 160 cm’lik bir yatak kullanırsanız geriye 160 cm kalıyor. Böylece her iki tarafta 80 cm’lik modüllerle bir dolap tasarlanabilir. İki katlı bir sistem yaparak üstte asansör askı kullanılabilir. Arada kalan yatak başı alnındaysa raflı ünitelerle depolama alanı kazanılır. Sadece yatağı dolap derinliğinden kurtarmak için yatak başını öne çekin. Yan dolapların alt kısmında bir tekli çekmece ve üstünde çekilebilir bir tabla ile komodin sehpası oluşturabilirsiniz. Şifoniyeri karşı duvarda organize edin.