Elementlerle dekorasyon

Eğitmen&Astrolog Nigar Ulusoy elementlerine göre dekorasyon tarzlarını anlatıyor: 

Hava:
Ferah ve aydınlık alanları modern ve aykırı objelerle tamamlamayı severler. Yaşam alanlarını farklı ülkelerden toplanmış rafine ve imzalı parçalarla süslerler. Onlar için dekorasyonun çıkış notası zihni besleyen, iletişimi kolaylaştıran sistem ve ürünlerdir. Bu yüzden teknolojik ekipman önemlidir. Kısaca onların evi modern ama eklektik bir stili yansıtır.
Su: Duygularını dışa vurduklarından yumuşak renk geçişlerini tercih ederler. Dekorasyon stilinde geçmişten izler bulabilirsiniz. Onları en iyi retro yansıtır. Tablo, heykel gibi sanatsal değer taşıyan ürünler ön plandadır. Hatıraları canlı tutmak için aile yadigarı mobilyaları yenilemeyi tercih ederler. Duygularını açığa çıkartan loş mekanları, kontrast geçişleri de severler.
Ateş: Onlarınki yaratıcılığın ön plana çıktığı klasik dekorasyon tarzı. Oymalı, dikkat çekici ve renkli mobilyalar ateş grubunu yansıtır. Ağdalı, marka tasarımlar, çarpıcı renkler, yaratıcı temalar, geniş mekanlarda hayat bulur. İhtişamlı ve farklı eğilimlerden de etkilenir.
Toprak: Yalın ve hayatı kolaylaştıran dekorasyon tarzını benimseyen topraklar, eşyalardan arınmış, detayların doğallıkla buluştuğu yaşam alanlarını tercih ederler. Onları konforlu, huzurlu ve pratik ama geçmişin izlerini de taşıyan bir dekorasyon yansıtır. Bu yüzden modernist ama aynı zamanda dömi klasik bir stilde döşenmiş, abartıdan uzak evlerde rahat ederler.

Fotoğraf: Laura Ashley.