Kanepenize stil ekleyin

Bir evin en çok kullanılan mobilyalarından biridir kanepe. Peki kanepenizi giydirmenin, ona stil katmanın farklı yollarını bilmek ister misiniz?

Kanepe, bir salondaki belki de en önemli mobilyadır. Odanın renkleri ile uyumlu ve konforlu bir model bu alanda
sizin de rahatlığınızı sağlayacaktır. Seçtiğiniz kanepe, stiliniz hakkında da çok şey söyleyecektir. Peki siz bir kanepeye
kendinizi nasıl yansıtabilirsiniz? İşte cevapları:
1. Karıştırın: Kanepeler genellikle üzerlerinde kendileri ile uyumlu yastıklarıyla satılır. Oysa yastıklar kanepenin stilini etkileyecek en önemli anahtardır. Zevkinizi ve stilinizi yansıtan yastıkları kanepenin yastıkları ile harmanlayın. Yastıklar sayesinde onu; romantik, vintage, modern ya da maskülen bir stile dönüştürebilirsiniz.
2. Cesur olun: Kanepeyi odanın odak noktası haline getirin. Cesur olun, desen, renk ve dokuları karıştırın. Bunu yaparken kullandığınız aksesuarların renk ve desenlerinin birbirlerini tamamlıyor olmasına dikkat edin.
3. Throw kullanın: Kanepenizin kol kısmına atılan bir throw, ona renk ve doku eklemek için kolay yollardan biridir. Soğuk akşamlarda üzerinize örtmek için de orada durabilir. Ekose yün battaniyeleri de kanepenizin üzerinde kullanabilirsiniz.
4. Yastık kullanın ama nasıl?: Kanepenizi üstünde kullanacağınız yastıklarla daha kişiselleştirebilirsiniz. Peki yastık kullanımı ile ilgili bu püf noktalarını biliyor musunuz?
– Takım oluşturmak zorunda değilsiniz. Eğer takım yapmak için uğraşıp sadece iki tane yastık kullanırsanız kanepeniz yalnız görünür.
– Daha zengin bir görünüm için farklı şekil, renk ve desenleri kombinleyerek yastıkları üst üste kullanın.
– Farklı baskı desenlere bir arada yer verin. Burada kural şu: Aynı renkteki farklı desenleri bir arada kullanın. Yani desen farklı olsa bile renk kartelasının aynı doğrultuda olmasına dikkat etmelisiniz.

Fotoğraf: Tuna Ev.