Değişime bir perde yeter

0

Yeni nesil perdeler evde mahremiyeti sağlamanın çok daha ötesine geçmiş durumda. Tek hamlede başka bir havaya büründürüyor, dekoratif olarak tamamlıyor ve ileri teknolojilerle yazın güneşin ışınlarından korurken kışın da soğuğu önlüyor.

Desen+renk vurgusu Modern bir mekanı canlandırmak için renk ve desen kullanın. Beyaz bir salonu fuşya ve mavi tonlarında esprili desenli perdeler mükemmel hareketlendirir. Fanni, Gardisette.

SATIN ALMA İPUÇLARI

Evde mahremiyet sağlamanın ötesinde mobilya ve kumaşları hatta sizi de UV ışınlarından koruyan, enerji ve ısı tasarrufu da sağlayan perdeler için kumaş seçerken dikkat edin. Mesela sıcak bir iklimdeyseniz ve pencereniz direkt güneş alıyorsa ipek gibi hassas kumaş yerine keten veya polyester kumaşlar tercih edin. Ayrıca black-out kumaşlar da enerji ve ısı tasarrufu sağlar. Şimdilerde çok popüler olan motorize perdeler ev otomasyonu ile entegre olarak uzaktan kumanda, hız ayarı ve tek tuşal güvenlik gibi pek çok avantaj ve konfor
sunuyor.

Laura Ashley.
Garlis tül, Taç.
Ikea.

Güneşten korunun Perde kumaşları artık mobilya ve döşemelerinizi güneş ve UV ışınlarından da koruyarak uzun yıllar kullanmanıza imkan tanıyor.

Çerçeveye alın Güzel bir manzaranız varsa bunu örtmek yerine vurgulayın. Üstte ince bir perde bantı kullanın ve nakışlı ya da dantel tülleri pencerenin iki kenarından sarkıtarak çerçeve içine alın.

Manzarasız da olur Güzel bir manzaranız yoksa bunu gizlemek için bol yaprak desenli bir perde seçin ve pencere önüne saksılarda benzer yapraklı bitkiler yerleştirerek kendi manzaranızı oluşturun.

Gomera, Jab Antoetz.
equpe.com.tr
English Home.

Mekana özel Tıpkı buradaki gibi özel bir mimari detayınız varsa stor perde kullanın ve bunu kemerin çevresi boyunca çift taraflı bantla tutturun.

Dekoratif kılın Dekoratif detaylar ekleyerek fark yaratabilirsiniz. Normalden daha uzun kestireceğiniz tülü rustik boruya iki yandan dolayıp ortasını dilim gibi bırakabilirsiniz.

Odak noktası perdeler Rustik perdede kapama bandı olmaz. Ama siz perde kumaşından kenarını dilimli kestirip saçak veya püskül takacağınız kumaş parçasını perde kapama gibi asabilirsiniz.

HAZIRLAYAN PELİN ÖZKUL

Yorum yazın

E-posta adresiniz paylaşılmayacaktır.