Çocuk odasında neşe zamanı
Çocuk odasında neşe zamanı

Çocuk odasında neşe zamanı

Çocuk odasında neşe için nasıl daha renkli bir ortam oluşturulabilir? ya da Odayı nasıl daha eğlenceli bir hale getirebilirim? sorusunun yanıtlarını Evim Dergisi arşivinden derledik…

Basit ama yaratıcı fikirlerle hem eğlenebilir, hem de tamamen değiştirmeye gerek duymadan, çocuğunuzun odasına neşe ve güzellik katabilirsiniz.

ÇOCUK ODASI İÇİN HARİKA BİR DUVAR

Küçük bir tırmanma duvarı ile çocuğunuza macera duygusunu aşılayabilirsiniz. Duvara birkaç tabaka kontrplak monte edin, birkaç tırmanma tutamağı ekleyin ve alt kısma basit bir dağ motifi çizerek boyayın. Yumuşak bir iniş için zemine birkaç minder koymayı unutmayın. Zara Kids.

ODAK NOKTASI

Duvardan duvara fotoğraf rafı yerleştirerek hem oyuncakları ve kitapları koyabileceğiniz kullanışlı bir alan elde edebilir, hem de odaya çarpıcı bir görünüm katabilirsiniz. Duvarın ortasına sevdiğiniz bir renkle zikzak bir desen çizin ve ortasına tasarımınız boyunca bitişik olarak fotoğraf raflarını yerleştirin.

Çocuk odasında neşe zamanı
Ikea.

BUNU RESMET

Duvara plastik çerçeveler asarak çocuklarınızın kendi galerilerini yapmalarına yardımcı olabilirsiniz. Çerçeveler camsız olmalı, böylelikle çocuklarınız sanat eserlerini ve yerlerini istedikleri gibi değiştirebilirler. Kısa bir çamaşır ipi ve birkaç ahşap mandal da aynı işi görecektir.

UZUN SÜREN TASARIMLAR

Çocuk odası için bir duvar kağıdı seçerken, çocuğunuzun büyüyeceğini de göz önünde bulundurun. Özellikle desen ve renk seçiminde dikkatli olun.

Çocuk odasında neşe zamanı
Yıldız duvar stickerı, tr.aliexpress.com

YILDIZ GÜCÜ Çocuğunuzun yaşı veya cinsiyeti ne olursa olsun, klasik yıldız şekilleri her zaman işe yarar. Yıldız motifli yatak takımları ve aksesuar olarak düz beyaz duvarlara hareket katmak için kullanabileceğiniz parlak renkli yıldız çıkartmaları ve yapıştırmaları kullanabilirsiniz. Arka planı beyaz tutun ve biraz da çizgiler ve ekoseler ekleyin.

CESUR VE RENKLİ Monokrom planları kolaylıkla çocuğunuzun sevdiği renklerle birlikte kullanabilirsiniz. Ayrıca çocuğunuz büyüdükçe zevkleri değişebileceğinden, görünümünü yenilemesi kolay olacaktır. Turuncu veya açık yeşil gibi çarpıcı tonlar seçebilirsiniz. Renk konusunda cesur olun.

Çocuk odasında neşe zamanı
Tepe Home.

NET FİKİR

Dolap kapağına veya duvara uygulayacağınız basit bir karatahta boyası, çocuklarınız karalayabileceği, mesaj yazabileceği ve hatta matematik problemi çözebileceği basit bir tuval oluşturacaktır. Eğlenceyi ikiye katlamak için manyetik boyalardan tercih edin.

RENK PATLAMASI

Oyun odasına veya yatak odasına renk patlamalarıyla eğlence katın. Canlı bir renkte boyanmış bir duvara çocuğunuzun rastgele geometrik şekiller halinde boyadığı tabloları çerçeveler içinde asın.

Mavi&Turkuaz Renk Damlası 6666, DYO.

KAMP KURUN

Bir ucundan birbirine bağlayacağınız bambu çubuklarla bir Kızılderili çadırı uydurabilirsiniz. Eski bir yatak örtüsünün ortasına bir delik açın ve bambu çubuklardan yaptığınız çerçevenin üzerinden geçirin. Kapı için yatak örtüsünün bir kenarını kesin ve çadırın içini bolca minder ve kitapla doldurun. Eğer yapmaya vaktiniz yoksa hazır çadırlardan satın alabilirsiniz.

Duvar kağıdı, HannaHome.

LEGO SEVENLERE

Kendinizin monte edebileceği, uygun fiyatlı bir masa alın. Masanın üzerine birkaç lego zemin tablasını güçlü bir yapıştırıcıyla yapıştırın. Bu köşe çocuklarınızın hayal güçlerini inşa edebilecekleri mükemmel bir alan sağlayacaktır.

ÇOCUK ODASINDA NEŞE İÇİN HAYAL EDİN

Bir parça boyanmış kontraplaktan veya ince MDF’ten perilerin kullanabileceği sihirli küçük bir kapı yapın. Oda duvarındaki süpürgelik üzerine ya da bahçedeki bir ağaca takın.

PRATİK BİR DÜZENLEME

Açık depolama sistemleri, oyun odasını derli toplu tutmak ve aynı zamanda çocuklarınızın sizin yardımınızı istemelerine gerek duymadan aradıkları şeyi kolayca bulabilmelerini sağlamak için mükemmel bir çözüm. Basit rafları, kutu şeklinde duvara monte edilenleri ve zemine konan derin kutuları tercih edin.

Depolama sistemleri, Ikea.

DESEN OYUNLARI

Desen, renk ve stillerin çarpışması… Eğlenceli duvar kağıtları, parlak kilimler gibi birbirleriyle uyumlu olmasa da, onun yaptığı seçimleri odasında kullanarak eklektik bir görünüm oluştururken, yaratıcılığını da teşvik etmeye özen gösterin.

HannaHome.

GÖKKUŞAĞININ ÜZERİNDE

Çocuğunuzun odasını gökkuşağı renklerindeki jaluzilerle renklendirin. Jaluzilerle şekerleme saatinde, içeri giren ışık seviyesini kolaylıkla ayarlayabilirsiniz. Ayrıca çocuğunuzun astım veya alerjisi varsa jaluzilerdeki tozların silinmesi perdelere göre çok daha kolaydır.

VAHŞİ ORMAN

Çocuk odasında neşe için bir öneri de vahşi orman konsepti. Yağmur ormanı arka fonu oluşturmak için duvarı pastel tonlardaki yeşil renge boyayın. Daha sonra basit bir ağaç hattı elde etmek için duvarın zeminden üçte birlik kısmına ağaçlar çizin. Bu hattın altında kalan duvarı bir sonraki boyanızla boyayın. Bunu 2 kere daha tekrarlayın. Ağaç hatları aşağıya doğru indikçe daha koyu tonlar kullanın. Bir sonraki katı uygulamadan önce, son boyadığınız katın iyice kurumasını bekleyin.

HIZLI PROJE

Oyuncakları ve kitapları depolamak için birkaç eski kasayı duvara monte edin. Oda ile uyumlu renklere boyayın veya çocuğunuzun boyamasına izin verin.

HAZIRLAYAN GÜNEŞ ULUKUŞ / GÜNSELİ BÜYÜKSAĞİŞ

ÇOCUK ODASI İLE İLGİLİ PRATİK DEKORASYON FİKİRLERİ İÇİN BURAYA TIKLAYABİLİRSİNİZ.

https://www.evimdergisi.com.tr/cocuk-odasi-kucukse/