burçlara-göre-çocuk-odası dekorasyonu
burçlara-göre-çocuk-odası dekorasyonu
Son güncelleme:

Burçlara göre çocuk odası nasıl dekore edilmelidir? Her burcun kendine göre özellikleri vardır. Evim Dergisi arşivinden burçlara göre çocuk odası dekorasyon fikirlerini sizler için derledik.

Çocuğun burcuna göre çocuk odası dekorasyonu fikirleri ile gülümseyen, huzurlu bebekler, durmaksızın hayal dünyasını genişletebilen mutlu çocuklar… Eğer nasıl oluyor diye merak ediyorsanız, işin sırrı burçlarına göre odalarını doğru dekore etmekten geçiyor.

KOÇ BURCU ÇOCUĞU VE ODA DEKORASYONU

Koç çocuğunun kahramanı Spider Man. Dekorasyonda kahramanı dışında bir objeye yer olmayabilir. Koç bebeğinizin savaşçı ruhuna iyi gelecek yegane kalabalık eşyalardan kaçınılmış, kolay temizlenen bir odadır. Koç bebeğiniz istediğinin hemen olmasını arzular, aksi halde çığlık atarak ağlar. Bu nedenle bebeğiniz için isteklerine hemen ulaşmayı kolaylaştıran bir sistem kurmalı, ihtiyaçlarını hep elinizin altında bulundurmalısınız.

burçlara göre çocuk odası
Nevresim takımı, Taç.

YENGEÇ BURCU ÇOCUĞU VE ODA DEKORASYONU

Bakımını üstleneceği bir evcil hayvan, bakımı kolay bir saksı bitkisi ya da akvaryum odasının bir parçası olmalıdır. Beslemeyi, büyütmeyi, yardım etmeyi, bir canlının bakımını üstlenmeyi seven yengeç çocuğunuzun bir evcil hayvanla birlikte büyümesi gerekir. Yanı sıra odasında, canlı görünümlü bebekler, evcilik oyunları, küçük mutfaklar, tencereler, tavalar, ev içinde evi çağrıştıran, saklanmasını kolaylaştıran çadır, kule, kale gibi alanlar bulunmalı.

BOĞA BURCU ÇOCUĞU VE ODA DEKORASYONU

Onun odasında yeterince sessiz bir ortam sağlayabilirseniz boğa burcu bebeğiniz asla huysuzluk etmez. Doğa temalı bir odada keyifle yaşayabilir. Ormanların, yeşillerin, huzur veren duvar kağıtlarının kullanıldığı bir çocuk odası, pelüş hayvanlar, yumuşak dokulu battaniye ve kırlent gibi ev tekstilleri odasının dekorasyonuna dahil edilebilicek detaylar arasında yer alıyor.

Burçlara göre çocuk odası dekorasyonu
Saffari bebek odası, Evgör Mobilya

ASLAN BURCU ÇOCUĞU VE ODA DEKORASYONU

Gösterişli bir oda, göz alıcı renklerin ağırlıklı olduğu mobilyalar, parlak kumaşlar aslan çocuğunuzun seçimi olacaktır. Raflara yerleştirilen oyuncakların renkleri de yeterince canlı olmalı. Prenses/kral temalı odalar aslan çocuğunuzun gerçek bir saraylı gibi hissederek huzur bulmasına yardım edebilir. Odasına vahşi doğayı anlatan oyuncaklar, barbi bebekleri dahil edebilirsiniz.

Burçlara göre çocuk odası dekorasyonu
 Duvar stickerı, luckyduvarsticker.com

İKİZLER BURCU ÇOCUĞU VE ODA DEKORASYONU

Okumayı, öğrenmeyi, araştırmayı, konuşmayı bebeklikten itibaren seven ikizler çocuğunuz için odasında olmazsa olmazlar masal kitapları ve eğitici oyuncaklar. Eşyaların değişmesi veya yer değişmesi hoşuna gider. Bu nedenle, fonksiyonel, kolayca takılıp başka şeylere dönüştürülebilen mobilyalar mutlaka kullanılmalı.

BAŞAK BURCU ÇOCUĞU VE ODA DEKORASYONU

Sade, düzenli bir oda, her şeyin yerli yerine konulacağı organizerlar, raflar başak çocuğunuzun mutlu hissetmesi için gerekli. Araştırma yapabileceği kitaplar, bilgiye doyacağı eğitici kitaplar, testler, el becerilerini geliştireceği boyama kitapları, öğrenmesini kolaylaştıracak her şey odasında bulunmalı. Uçsuz bucaksız yeşil kırlar, çiçek bahçeleri başak bebeğinizin odasının temaları olabilir.

Burçlara göre çocuk odası dekorasyonu
Romantik çalışma masası, Çilek.

TERAZİ BURCU ÇOCUĞU VE ODA DEKORASYONU

Kaliteli ve trend mobilyalar, hafif bir müzik için iyi seçilmiş bir müzik sistemi, yağlıboya tablolar, kabartmalı kitaplar, tüylü halılar terazi çocuğunuzun odasını daha çok sevmesini sağlar. Olmazsa olmazlar tamamlandıktan sonra, duvarların, tavanın ve tekstillerin olabildiğince pastel tonlarda seçilmesiyle mutluluğu zirve yapabilir. 

Burçlara göre çocuk odası dekorasyonu

OĞLAK BURCU ÇOCUĞU VE ODA DEKORASYONU

Sorumluluk duygusu yüksek oğlak çocuğunuz için mutlaka bir evcil hayvan sorumluluğu verilmeli, sade ve gereksinim dışı eşya olmayan bir oda tercih edilmeli. Sessiz bir oda, dingin renkler, karmaşadan uzak minimalist bir oda, düzenli dolap ve çekmeceler ruhunu dinlendirecek, odasından çıkmak istemeyecektir. Eski zaman oyuncaklarını, kadife perdeleri, sever.

AKREP BURCU ÇOCUĞU VE ODA DEKORASYONU

Akrep bebeğiniz aydınlık ortam ve gizemi olmayan mekan sevmez. Loş ışıklar, dolapların içine yerleştirilen gizli çekmeceler keşfetme dürtüsünü tatmin edebilir. Siyah ve grinin kullanıldığı bir oda ve çadır gibi özel alanlarla kendisini rahat hissedecektir.

Burçlara göre çocuk odası dekorasyonu
Küre abajur, Dolunay Avize.

KOVA BURCU ÇOCUĞU VE ODA DEKORASYONU

Gezegen efektinin sıklıkla tercih edildiği bir oda, uzay aracını andıran bir yatak veya dolap, birbirine aykırı renklerin kombine edildiği bir yaşam alanı kova çocuğunuzu coşturacaktır. Odasında mutlaka bir teleskop, güneş sistemi maketleri bulunmalı. En azından dünyanın uzaydan görünüşünün fotoğrafını, sabit yıldızları gösteren bir haritayı, ayın fazları tablo olarak kullanmalı. Koyu mavi, gece mavisi gibi renkler tercih edebilir, tavana gökyüzü deseni yapabilirsiniz.

Burçlara göre çocuk odası dekorasyonu

YAY BURCU ÇOCUĞU VE ODA DEKORASYONU

Doğanın renklerinde kocaman bir oda, kitaplar, hoplayıp zıplayabileceği trambolin ve yastıklar, dünya haritası ve sırt çantası yay çocuğunuzun odasını yani ruhunu tanımlar. Hem öğrenmeli, hem spor yapmalı, hem dünyayı tanımalıdır. Yeterince büyüdüğünde kendi odasını dekore etmesine izin verilmeli. Hobilerine de yer ayırmak için evin en geniş odasını isteyebilir. Mantar pano, zet.com

BALIK BURCU ÇOCUĞU VE ODA DEKORASYONU

Odasında akvaryum havası yaratılırsa, bilinçaltı her an bir dramayı kaydetmeye hazır olur; böylelikle çocuğunuz huzurla yaşayabilir. Duvarda deniz görüntüsü, ışıklarda dans eden yunuslar, deniz altı fotoğrafları, kova, kürekten oluşan oyuncak takımları yaratıcılığını yükseltebilir. Dokunarak hissedeceği duyusal kitaplar öğrenmesini kolaylaştırır.

YAZI: SU KARAKUŞ / UZMAN ASTROLOG

Burcunuz deko-stiliniz konusunda ne diyor? İşte burçların dekorasyon stilleri