Çevreci olun!

Çevrenin yaşamımız için ne kadar önemli olduğunu hepimiz biliyoruz ancak sadece farkında olmak yetmiyor, bu farkındalığı evlerimize de yansıtmamız gerekiyor. Elimizden geldiğince çevre dostu yeşil ürün ve teknolojileri tercih etmemiz bu noktada büyük önem taşıyor. Örneğin evinizde döşeme kumaşlarını yeniliyorsanız mutlaka çevre dostu ve ekolojik tekstillere yönelmeye çalışın. Yüksek ekolojik kaliteleri ve iyileştirilmiş çalışma koşullarında üretimleri ile bambu, yün ve organik pamuktan üretilen ekolojik kumaşlar ile siz de çevreci yaklaşımı destekleyebilirsiniz.

English home


Organik pamuk: Bu pamuk için tarım ilacı veya suni gübre kullanılmıyor. Doğal krem ve açık kahverengi tonlarındaki organik pamukların ‘çevre dostu’ olma ihtimalleri biraz daha yüksek.

Bambu: Çevre dostu kumaşların adeta yıldızı! Kaşmir gibi yumuşak.

Yün: Yün de ‘sürdürülebilir’ kumaşlar arasında yerini alıyor.

İpek: Yenilenebilir ve ayrıştırılabilir ipek kumaşı, doğal bir kumaş.

Keten: Gerçek keten kumaşı, keten ipliğinden elde edildiğinden ve ilaç kullanımı olmadığından ‘çevre dostu’ olarak anılabilir.

Polyester: Geri dönüşümlü polyester ‘çevre dostu’ olarak gündeme oturmaya başladı bile.

Tencel: Bir başka suni elyaf olan tencel, odun hamurundan yapılıyor. İpek gibi ince, polyester kadar sağlam, keten gibi serin ve yün kadar sıcak tutan yeni çağın elyafı tencel fazla nemi de doğal yolla emiyor.