aromaterapi
aromaterapi

Araba ile seyahat ederken yanınıza alabileceğiniz aromaterapik yağlar

Son güncelleme:

Araba ile seyahate çıkarken yanınıza almanızı önereceğimiz, seyahat keyfinizi arttıracak ve koruyacak birkaç aromaterapik ipucu Homemade Aromaterapi‘den geldi. İşte Homemade Terapi’den öneriler.

YANINIZA KOTON MASKE ALIN

Yanımıza mutlaka koton maske almalıyız. Mümkünse birkaç tane de yedeği olmalı. Bu koton maskeleri seyahat öncesi yıkayıp hazırlayabilirsiniz. Tavsiyemiz maskenizin sağ veya sol alt köşesine kullanmadan önce bir damla Çay Ağacı Uçucu yağı damlatmanız. Antiviral etkisi maskeyi kullandığınız sürece destekleyici olacaktır.

KİMYASAL KOKULANDIRICI KULLANMAYIN

Araba içinde soluduğumuz hava çok önemlidir. Bu çok küçük alanda asla kimyasal kokulandırıcılar kullanmamaya özen gösterelim. Araba içindeki havayı hem temizlemek hem de konsantrasyonunuzu arttırmak için Homemade Aromaterapi Araba Spreyini kullanabilirsiniz. Antiviral ve antibakteriyel etkili Okaliptus Uçucu Yağı havayı temizler, Greyfurt Uçucu Yağı ise konsantrasyonu arttırır, canlılık ve neşe verir.

ANTİVİRAL ETKİYİ ARTTIRIN

İçinde bulunduğumuz günlerde temizlik çok daha büyük önem kazandığından, antiviral etkiyi arttırmak için seyahat süresince yanınıza Homemade Aromaterapi Kekik & Okaliptus Spreyini de alabilir ve 3-4 saatlik molalarda araba içine, kumaş yüzeylere sıkabilirsiniz.

ARABADA MİDESİ BULANANLAR İÇİN

Araba yolculuğu çok zevklidir ama bulantısı olanlar için değil. Bulantı keselerimizi yanında bulundurup periyodik aralıklar ile koklayarak rahatlayabilirsiniz. Öğütülmüş zencefil ve nane yaprakları ve aynı zamanda uçucu yağları ile bulantının azalmasına yardımcı olur.

Çay ağacı ve Lavanta Kolonyalarımızın küçük boylarını arabada bulundurmak, arabadan iniş çıkışlarınızda tazelenmek ve korunmak için çok pratik bir çözüm olabilir.

Keyifli, sağlıklı yolculuklar dileriz…

KEKİK UÇUCU YAĞI

Antik çağlarda asalet ve cesaretin simgesi olarak kabul edilen kekiğin uçucu yağını içeriğinde yüksek thymol oranı bulunduran thymus vulgaris türünden elde ediyoruz. Saf kekik uçucu yağı iyi bir bakteri, mantar ve virüs öldürücüdür.

Enfeksiyonlardan korunmada kullanıldığı gibi anksiyete, uykusuzluk, migren, sinir sistemi zayıflığı ve baş dönmeleri tedavisine destek olarak da kullanılabilir. Buhurdanda veya koklama kutusunda tek başına, nane uçucu yağı ile birlikte kaygıyı azaltmaya yardımcı olarak, tea tree uçucu yağı ile birlikte de bağışıklığı yükseltip toksinlerle savaşmak için koklama yolu ile kullanabilirsiniz.

Önemli not: Oldukça kuvvetli olan bu uçucu yağı doktorunuzun tavsiyesi olmadan ağız yolu ile asla kullanmamanız ve sabit yağ ile seyreltmeden doğrudan cildinize uygulamamanız gerektiğini hatırlatmak istiyoruz.

Sivrisineklerden korunmak için uçucu yağ kullanabilirsiniz