Banyoda mobilya ile değişim! İşte öncesi ve sonrası

Son güncelleme:

Banyoda değişim mi yapmak istiyorsunuz? Mobilyalarınızı dönüştürerek banyonuza harika bir görünüm kazandırabilirsiniz. Dekorasyon ve İleri Dönüşüm Koçu Tacihan Yongacı’nın mobilyaları yenileyip aksesuarlarla ayrıcalık kazandırdığı bu banyo size ilham verebilir.

BAŞAKŞEHİR’DEKİ BANYONUN DEĞİŞİMİ

SONRASI

Nefis Yemek Tarifleri çalışanları Başakşehir’deki ofislerinde bulunan banyoyu yenilemek istiyorlarmış. Bu konuda kendilerine Tacihan Yongacı (@dekotrend) yardımcı olmuş. İlk önce eski bir mobilya alınmış. Banyonun duvarlarındaki seramiklerde turuncu ve yeşil detaylar olduğu için dolap, Cadence in Very Chalky boyalarından mercan ve sarı renk karıştırılarak elde edilen renk ile boyanmış. Ortaya güzel bir turuncu tonu çıkmış. Bu dolap, lavabo dolabı olarak kullanılmış. Ayrıca banyoya aksesuarlar eklenmiş. Antik altın ayna ve modern bir avize ile de bütünlük sağlanmış. Aksesuarlar Home Evcilik’ten alınmış.

ÖNCESİ

Mobilya banyo ile uyum sağlaması için iki renk karıştırılarak elde edilen turuncu renge boyanmış.

Bakırköy’deki Yaşar Antik’ten alınan yıpranmış dolap boyanınca harika bir lavabo dolabına dönüşmüş.

SONRASI

KÜÇÜKÇEKMECE’DEKİ BANYONUN DEĞİŞİMİ

SONRASI

Bu banyo Küçükçekmece’deki bir güzellik salonuna ait. Salonun sahibi Tuğba Yalçın, banyoyu yenilemek ama aynı zamanda farklı bir şeyler yapmak istemiş. Hazır bir banyo dolabı yerine eski parçalar yenilenerek kullanılmış.

Eskiciden alınan vitrinin alt bölümü küf yeşiline boyanarak bu banyoda lavabo dolabına dönüştürülmüş.

İlk olarak Bakırköy Kartaltepe’deki eskici Yaşar Antik’ten eski mobilyalar alınmış. Mobilyalar boyanmaya başlanmadan önce nasıl bir banyo olması gerektiğine karar verilmiş. Banyoda hakim olan renk gri olduğu için mobilyalarda canlı renkler tercih edilmiş. Modern çizgilere sahip bu banyoya, renkli ve vintage bir dolabın sıcaklık katıp enerji vereceği düşünülmüş.

Tuğba Hanım vintage mobilyaları sevdiği için de mobilya Cadence in Very Chalk boyanın küf yeşili rengine boyanmış. Sonrasında bol bol zımparalanarak eskitilmiş. Üzerine ÖNCESİ Eskiciden alınan vitrinin alt bölümü küf yeşiline boyanarak bu banyoda lavabo dolabına dönüştürülmüş. biraz altın dokunuşlar ve pembe çiçekler eklenmiş.

Taşlı eski bir avize ile mekanda fark yaratılmak istenmiş. Zemine yapışkanlı folyo ile çini deseni uygulaması yapılmış. Aksesuarlar ise oldukça yaratıcı. Turşu bidonu boyanarak vazo yapılmış. Musluk ve aksesuarların bir kısmı gold renge boyanmış. Eski aksesuarlara pirinç dekopaj kağıdı kaplanmış.

Eski ve kötü görünümdeki banyoların mükemmel değişimleri