salon dekorasyonu 2020

Salon dekorasyonu fikirleri 2020 – İlham veren 4 salon fikri

Salon dekorasyonu 2020 yılında da farklı seçeneklerle karşımızda. Bu dört farklı stildeki salonun ortak noktası sıcak ve davetkar havası. Ama önemli olan sizi hangisinin daha iyi tanımladığı ve yansıttığı. Çünkü o zaman içinde gerçekten huzurla ve severek yaşamak istersiniz.

SALON DEKORASYONU 1: BÜYÜLEYİCİ ÇİÇEKLER

İşte tam bir İngiliz klasiği çiçekli kır evi stili. Ancak burada işler biraz daha sofistike bir hal alıyor. Çünkü işin içine 2018’in rengi olan violetin farklı tonları ekleniyor. Yuvarlak kollu, geleneksel formlu bir kanapeye eşlik eden hasır bir halı ve koyu cilalı ceviz mobilyalar salona büyüleyici bir yorum katıyor.

Bu stilde aksesuar tercihinizi rengarenk taze çiçekler ve beyaz
aksesuarlardan yana kullanın.

SALON DEKORASYONUNDA 2. ÖRNEK: DRAMATİK EKLEKTİZM

Yoğun ve koyu mücevher tonları geçtiğimiz sezonlarda çok modaydı. Eğer bu tarzı seviyorsanız geometrik desenler, vintage detayları bol ve çeşitli desenlerde tekstiller, sanat eserleri ve dünyanın çeşitli kültürlerine ait objelerle buluşturun.

Bu çok sesli eklektik dekorasyonda parlak yüzeylere, ferforjeye yer verin ve renk skalanız da sıcak iklimlerin parlak renklerinden ilham alsın.

SALON DEKORASYONU 3: YENİLİKÇİ SAMİMİYET

Sade formlu mobilyaların üzerine eklenen doğal doku ve dingin renkler, yoğun şehir hayatına mükemmel bir panzehir. Bu yenilikçi stilin çıkış noktası yeşili ve doğadan gelen dokuları olabildiğince yaşam alanlarına dahil etmek.

Bu yüzden de el örme ne varsa bu stilde kullanabilirsiniz. Özellikle de yazın favorisi makrome ve jüt örgü süsleri. Desenleriniz ise yine doğadan gelen irili ufaklı yapraklar…

SALON DEKORASYONUNDA 4. ÖRNEK: FEMİNEN IŞILTI

Parlak ve ışıltılı bir görünümü her kadın çok sever. Bunu ana yaşam alanlarınıza adapte ederken işi aşırıya kaçmadan kotarmak için ana ve hacimli parçalarda tercihinizi olabildiğince pastel ve açık tonlardan yana yapın.

Mesela pudra pembe bir kanepe, beyaz eskitme mobilyalar ve açık bej bir fonda gold ya da roze aksesuarlar, parlak ve jakarlı dokumalarla enfes bir görünüm elde edebilirsiniz.

DEKORASYON ÖNERİLERİ EVİM’DE

Daha fazla dekorasyon önerisi, pratik fikir, odalar için çözüm önerileri arıyorsanız “Dekorasyon” sayfamızı inceleyebilirsiniz.