perde ile böl
perde ile böl

Perde ile odaları ayırın

Perde ile ayır ve yeni bir alan yarat! Odaları bölmek için perde iyi bir seçenek. Peki nasıl kullanılmalı? Çocuk odasını, yatak odasını ya da istediğiniz bir giyinme odasını perde ile ayırarak oluşturabilirsiniz.

Yaşam alanlarının tüm köşelerine yönelik fevkalade işlevsel kullanabileceğiniz perdelerle alanları bölebilirsiniz. Stüdyo dairede yaşıyorsanız perdeler yatak odanızı ana yaşam alanı ve yemek odanızdan ayırsın. Kalınca kumaşlar tercih etmeniz daha kullanışlı olur. Evim Dergisi 2016 arşivinden…

Giysiniz çok ancak tamamını toparlayabilecek kadar büyük yeriniz ya da bir giysi dolabını koyabilecek kadar geniş alanınız yoksa bir perdeyi ayırıcı gibi kullanarak giysi odası yapabilirsiniz.

YATAK ODASINI PERDE İLE AYIRIN

Ana yaşam alanından yatak odanızı ayırabilirsiniz. Bu tarz bir uygulamada perde kornişlerini tavana sabitleyebileceğiniz  gibi rustik boruyla da asabilirsiniz. Tavanı delmek biraz daha zahmetli olabileceği için rustik daha pratik bir seçenek.

İPEK, TÜL VE KETEN PERDELER

Eğer perdeleri yatak odasının konseptine uygun seçerseniz sadece işlevsel bir öge olmakla kalmaz, stili de tamamlayan çok şık bir detaya dönüşür. İpek, tül ve keten son derece yerinde seçenekler.

HEM PERDE HEM DE ZEMİN YÜKSELTME İLE ODAYI AYIRIN

Eğer iki yaşam alanı arasında keskin bir ayrım olsun istiyorsanız o halde hem perde kullanabilir hem de zemini yükseltebilirsiniz. Her ikisi de alan bölücü olarak kullanılır. Şık ve daha spor bir görünüm elde edebilirsiniz.

ÇOCUK ODALARINI PERDE İLE AYIRIN

Geniş aileler için çocuk odaları alan konusunda sıkıntılı olabiliyor. Çoğu kez ikinci ya da üçüncü çocuk için ekstra bir oda olmuyor. Onların kendilerine ait alanlarını oluşturmak için perdeleri kullanabilir, hatta çalışma odası ya da oyun alanı gibi bölümleri de yine perdelerle ayırabilirsiniz.

DEKORASYON VE PRATİK FİKİRLER

Perde ile ayır seçeneklerimizi ve tavsiyelerimizi beğendiyseniz, daha fazla dekorasyon önerisine “Dekorasyon” daha fazla pratik fikre “Evde Düzen” sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

https://www.evimdergisi.com.tr/camla-bolelim-mi/
https://www.evimdergisi.com.tr/kucuk-yatak-odalarina-akilci-cozumler/