Perde ile böl!

0

Yaşam alanlarının tüm köşelerine yönelik fevkalade işlevsel kullanabileceğiniz perdelerle alanları bölebilirsiniz.

Stüdyo dairede yaşıyorsanız perdeler yatak odanızı ana yaşam alanı ve yemek odanızdan ayırsın. Kalınca kumaşlar tercih etmeniz daha kullanışlı olur.

Giysiniz çok ancak tamamını toparlayabilecek kadar büyük yeriniz ya da bir giysi dolabını koyabilecek kadar geniş alanınız yoksa bir perdeyi ayırıcı gibi kullanarak giysi odası yapabilirsiniz.

Ana yaşam alanından yatak odanızı ayırabilirsiniz. Bu tarz bir uygulamada perde kornişlerini tavana sabitleyebileceğiniz  gibi rustik boruyla da asabilirsiniz. Tavanı delmek biraz daha zahmetli olabileceği için rustik daha pratik bir seçenek.

Eğer perdeleri yatak odasının konseptine uygun seçerseniz sadece işlevsel bir öge olmakla kalmaz, stili de tamamlayan çok şık bir detaya dönüşür. İpek, tül ve keten son derece yerinde seçenekler.

Eğer iki yaşam alanı arasında keskin bir ayrım olsun istiyorsanız o halde hem perde kullanabilir hem de zemini yükseltebilirsiniz. Her ikisi de alan bölücü olarak kullanılır. Şık ve daha spor bir görünüm elde edebilirsiniz.

Geniş aileler için çocuk odaları alan konusunda sıkıntılı olabiliyor. Çoğu kez ikinci ya da üçüncü çocuk için
ekstra bir oda olmuyor. Onların kendilerine ait alanlarını oluşturmak için perdeleri kullanabilir, hatta çalışma odası ya da oyun alanı gibi bölümleri de yine perdelerle ayırabilirsiniz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz paylaşılmayacaktır.