Küçük ev gerçek oldu

0

Mine Bursa, Karacasöğüt Köyü’nde 58 gün gece-gündüz çalışarak hayalindeki “küçük ev”i gerçekleştirmiş.

Gökova Karacasöğüt’te küçük bir arsa içinde sizi sıcacık sarmalayan bir ev dikkatinizi çekiyor. Tek kat üzerine kurulu bu ev, Mine Bursa’nın 58 gün boyunca gece gündüz uğraşarak hayata geçirdiği evi. “3 sene evvel 12 yaşımdan beri yazlarımı geçirdiğim Karacasöğüt’te hep hayalini kurduğum, resim çiz denildiğinde hep aynısını çizdiğim evi gerçeğe dönüştürdüm” diye anlatıyor Mine Hanım. Arsa üzerinde tüm projesiyle ilgilenerek evi kendi yaptırmış: “Ev yapmak kolay değil, bir de güney kasabalarından birindeyseniz iki kat daha zor işiniz. Benim evim kasabaya yarım saat uzaklıkta bir köyde. Köyümün insanları da sağolsunlar yardımcı oldular. Sabah saat altıda kalfa ve ustaların gelmesiyle başlayan ağır tempo hava kararana kadar devam etti, 58 günün sonunda evimin kapısını kapattım ve tek bir yatak ile de olsa evimde yatmayı başardım.

Tek kat üzerinde yüksek tavanlı olarak yapılan evin zemini beyaz parke, duvar ve tavanlar ise beyaza boyanmış. Buna karşılık açık mutfaklı yaşam alanında seçilen aksesuarlar ve bazı mobilyalar ise oldukça renkli tercih edilmiş.

Bahçedeki mozaik sehpalar İpekçe. Demir kanepe Mudo Bahçe, mumluklar Paşabahçe.

Yatak odasındaki şifoniyer ile takım olan gül ağacı dolap MineHanım’ın babasının büyükannesinin genç kızlık odasından kalma. Yatakörtüsü ve halı Madame Coco. Çekmeceli ayna Taş Design.

Yerde kullanılan Kars kilimi aile yadigarı. Hardal rengi kanepe ise Casa imzalı. Andrew Martin imzalı yastıklar Georg Smith/Keyf Interior’dan. Mutfaktaki aydınlatma Ikea.

Mutfak ünitesi ve renkli sandalyeler Ikea’dan. Mermer masa köyün marangozu Mümtaz Bey tarafından yapılmış. Eve bereket getirsin diye yapılan Narlı tablo ev sahibinin annesinin imzasını taşıyor.

Edirne çeyiz sandığı ev sahibine bir arkadaşının hediyesi. Oymalı ayna ise Horhor’dan alınmış.

HAZIRLAYAN GÜNSELİ BÜYÜKSAĞİŞ FOTOĞRAFLAR İBRAHİM ÖZBUNAR

Yorum yazın

E-posta adresiniz paylaşılmayacaktır.