Ev turu: Resmini çizdiği küçük evin gerçeğini yaptı!

Mine Bursa, Muğla Marmaris’te Karacasöğüt Köyü’nde 58 gün gece-gündüz çalışarak hayalindeki “küçük ev”i gerçekleştirmiş.

Gökova Karacasöğüt’te küçük bir arsa içinde sizi sıcacık sarmalayan bir ev dikkatinizi çekiyor. Tek kat üzerine kurulu bu ev, Mine Bursa’nın 58 gün boyunca gece gündüz uğraşarak hayata geçirdiği evi.

Bahçedeki mozaik sehpalar İpekçe. Demir kanepe Mudo Bahçe, mumluklar Paşabahçe.

“3 sene evvel 12 yaşımdan beri yazlarımı geçirdiğim Karacasöğüt’te hep hayalini kurduğum, resim çiz denildiğinde hep aynısını çizdiğim evi gerçeğe dönüştürdüm” diye anlatıyor Mine Hanım.

58 GÜN SONRA EVİMDE YATMAYI BAŞARDIM

Arsa üzerinde tüm projesiyle ilgilenerek evi kendi yaptırmış: “Ev yapmak kolay değil, bir de güney kasabalarından birindeyseniz iki kat daha zor işiniz. Benim evim kasabaya yarım saat uzaklıkta bir köyde. Köyümün insanları da sağolsunlar yardımcı oldular. Sabah saat altıda kalfa ve ustaların gelmesiyle başlayan ağır tempo hava kararana kadar devam etti, 58 günün sonunda evimin kapısını kapattım ve tek bir yatak ile de olsa evimde yatmayı başardım.”

Ev sahibi şapka koleksiyonunu salonun duvarında sergiliyor. Koleksiyonda farklı tarz ve renklerde şapkalar yer alıyor.

Tek kat üzerinde yüksek tavanlı olarak yapılan evin zemini beyaz parke, duvar ve tavanlar ise beyaza boyanmış. Buna karşılık açık mutfaklı yaşam alanında seçilen aksesuarlar ve bazı mobilyalar ise oldukça renkli tercih edilmiş.

Bütün eşyalarımı ayrı ayrı seviyorum ama ilk üç: Turuncu buzdolabım, duvardaki şapkalarım ve antika likör kadehlerinden oluşan mini koleksiyonum.”

Mutfak ünitesi ve renkli sandalyeler Ikea’dan. Mermer masa köyün marangozu Mümtaz Bey tarafından yapılmış. Eve bereket getirsin diye yapılan Narlı tablo ev sahibinin annesinin imzasını taşıyor.
Kapaklı küpler Bodrum’daki İpekçe’den alınmış. Dolapların içlerinde aile yadigarı kadehler yer alıyor.
Edirne çeyiz sandığı ev sahibine bir arkadaşının hediyesi. Oymalı ayna ise Horhor’dan alınmış.

Yatak odasındaki şifoniyer ile takım olan gül ağacı dolap MineHanım’ın babasının büyükannesinin genç kızlık odasından kalma. Yatakörtüsü ve halı Madame Coco. Çekmeceli ayna Taş Design.

HAZIRLAYAN: GÜNSELİ BÜYÜKSAĞİŞ
FOTOĞRAFLAR: İBRAHİM ÖZBUNAR

Ev turu: Bu dairenin içinde kaybolmamak mümkün değil

https://www.evimdergisi.com.tr/ev-turu-bu-dairenin-icinde-kaybolmamak-mumkun-degil/