şık banyo dekorasyonu

Şık banyo dekorasyonu için 4 ipucu – Havadar banyo fikirleri

Şık banyo dekorasyonu için önerilerimiz var. Banyonuzu havadar bir görünüme kavuşturmak için çok büyük işlere kalkışmanıza gerek yok. Aydınlatma ve renklerle onu modern bir havaya sokabilirsiniz.

ÖNERİ 1: SİYAH BEYAZ TEMASI

Siyah-beyaz teması, özellikle doğal ahşapla birleştirildiğinde modern bir banyo yaratır. Duvarlar beyaz, tezgahlar koyu renk ise dolaplar beyaz, tezgahlar açık renk ise dolaplar daha koyu tonlarda olmalıdır. Yer döşemeleri kişisel tercihe göre beyaz ya da siyah olabilir. Beyaz zemin banyonuzu daha geniş gösterir ancak fazlası da soğuk bir görünüm yaratır. Daha yumuşak çizgilerle modern bir görünüm yaratmak için kırık beyaz,  bej, kum rengi, krem, gri ve badem tonlarından oluşan bir renk paletini doğal ahşap malzemelerle bir arada kullanabilirsiniz.

ŞIK BANYO DEKORASYONU İÇİN 2. ÖNERİ: TAVAN AYDINLATMASI

Avizeler banyo kullanımına uygun armatürler değildir. Bu nedenle banyolarda tavan aydınlatması iyi bir seçim olacaktır. Yeri iyi ayarlanan spotlar, aplikler ve banyo panel lambaları da ortama huzurlu bir aydınlık katar. Eğer rahatlatıcı bir ortam yaratmak istiyorsanız çok parlak aydınlatmalardan kaçınmalısınız. Ayna, dolap ve özellikle su geçirmez duş aydınlatmaları banyonun ince düşünülmüş dokunuşlarını oluşturacaktır.

BANYODA RETRO ESİNTİLER

Şık banyo dekorasyonu için 2. öneri: Eğer banyonuz için biraz daha fazla bütçe ayırmaya hazırsanız banyonuza retro esintiler katabilirsiniz. Ayaklı küvetler, büyük lavabolar ve gösterişli aynalar için ikinci el ya da antika eşya satan dükkanları araştırabilir ya da çok daha modern çizgili retro tasarımları tercih edebilirsiniz. Aydınlatmaları doğru kullanarak retro parçalarınızı ön plana çıkarabilirsiniz.

PASLANMAZ ÇELİK BANYO EŞYALARI

Şık banyo dekorasyonu için 4. öneri: Paslanmaz çelik banyo eşyaları modern ve temiz bir görünüm yaratır. Oldukça düşük fiyatlara dikkat çekici tasarımlar bulabilirsiniz. Raflardan, musluklara, sabunluklardan sifon başlıklarına kadar bütün banyoda aynı konsepti korumaya ve aynı malzemeleri kullanmaya çalışın. Eğer ortam çok soğuk görünürse canlılık katmak için bir bitki koyabilir ya da duvara bir resim asabilirsiniz.

Döşenmiş banyo modelleri ve 4 farklı banyo stili örneği