Kiralık eve dekorasyon önerileri

0

Kiracıysanız dekorasyon konusunda işiniz zor olabilir. Kimi ev sahibi bazen ne zeminlere dokunmanıza izin verir ne de duvara çivi çakmanıza. Ancak siz yine de kiralık evinizi güzelleştirebilirsiniz.

Zemin kötüyse
Kiralık evlerde sıkıntı yaratan alanlardan biri de ahşap parkeler. Sık ev sahibi değiştiren evlerde zamanla çizilmeler meydana gelir. Zeminde değişiklik yapmak bütçeyi zorlayabildiği için büyük ebatlı kilim ya da halılarla çizikleri kapatabilirsiniz. Küçük bir alanda ise ilgi çekici el dokuma bir kilim ya da halı bu iş için ideal.

Halı, Ikea.

Boya ile harikalar yaratılır
Boya ile yüzeylere derinlik katabilirsiniz. Özellikle duvar boyanızı eşyalarınızın birkaç ton açık veya koyusu şeklinde seçmeniz, derinlik hissini artırarak mekanın çok daha şık görünmesini sağlar.

Soft mint duvar rengi, Jotun.

Çivi çakmak mümkün değilse
Eğer duvarlara çivi çakamıyorsanız çerçeve ve aynaları pervaz, niş ya da şifoniyerin üzerine dizebilirsiniz.

Zara Home.

Renkli düşünün
Çok zevksiz detayları olan bir evi bile renklerle yeniden dönüştürebilirsiniz. Özellikle boya ile ilgili değişiklik yapmanıza izin verilmeyen durumlarda renkli bir duvar panosu ile bile bunu başarabilirsiniz.

Kemer duvar panosu, Dekorartı.

Çünkü o sadece bir kağıt değil!
Evde mimari değişiklik yapmanıza hem ev sahibiniz izin vermeyebilir hem de bu iş çok maliyetli olabilir. Bu durumda duvar kağıdı ile farklı duvar uygulamaları yaparak evde daha sofistike bir görünüm yaratmayı seçebilirsiniz.

Duvar kağıdı, HannaHome.

Peki ya sonra?
Kiralık evlerle ilgili en çok karşılaşılan sorunlardan biri de satın alınan eşyaların bir sonraki evinize tarz ya da ebat olarak uymayışı. Bu sebeple halihazırdaki eşyaları dönüştürmek en doğru seçenek olabilir. Örneğin onları boyayıp yeniden kullanmak gibi.

Ikea.

Yer değiştirin!
Bir yan sehpaya ihtiyacınız varsa yenisini satın almak yerine eşyaların yerleri ile oynayabilirsiniz. Örneğin, komodin olarak kullandığınız bir mobilyayı oturma odanızda kahve sehpası olarak değerlendirebilirsiniz.

Komodin, www.amerikadaniste.com.

Renk&aksesuar dengesi
Renk ve aksesuarları doğru oranlar ve doğru kombinasyonlarla kullandığınız taktirde adeta usta bir dekoratörün eli değmişçesine şık mekanlar yaratabilirsiniz. Kiralık da olsa çok küçük bütçelerle yaşam alanlarınızı bu şekilde dönüştürmeniz mekanı daha sıcak kılmanızı sağlar.

İstikbal.

Yorum yazın

E-posta adresiniz paylaşılmayacaktır.