Kiralık daireler için 18 dekorasyon önerisi

kiralık-daire
kiralık-daire

Kiraladığınız daireye çok masraf yapmak istemeyebilirsiniz, ama yine de mevcut duvar, zemin, dolap ve hatta diğer kaplama yüzeyleri aklınızın bir kenarına takılabilir. Onları küçük bir bütçeyle yenileyip güzelleştirmeye ne dersiniz?

KİRALIK DAİREDE DUVARLAR NASIL DEKORE EDİLİR? *

 1. Ev sahibiniz duvarları boyamanıza izin vermiyor ya da siz evi boyatarak masraf yapmak istemiyorsanız çok fazla masrafa girmeden duvarlarınızı değiştirebilirsiniz. Mesela büyük ebatlı, düz beyaz tuvalleri istediğiniz renklerde boyayabilir ve onları duvarlarınıza asabilirsiniz. Ya da büyük çerçevelerin içerisine rengarenk kumaşlardan bir tablo da yapabilirsiniz.
 2. Kolayca temin edebileceğiniz ve uygun fiyatlı olan duvar çıkartmaları
  da şık bir alternatif olabilir. Üstelik bu çıkartmaların çoğu kolayca
  duvardan çıkarılabilir. Ayrıca mobilya ve seramiklerin üzerine de
  uygulayabilirsiniz.
 3. Perdelerinizi sadece pencereleri örtmek için kullanmayın. Farklı bir hava yaratmak, mekanınıza renk ve doku katmak için evin bir duvarı boyunca uygun fiyatlı perde veya kumaşlar asın. Geniş bir alanı bölmek için tavana takacağınız bir kornişten bile perde sarkıtabilirsiniz.
 4. Aynalar, bir mekanı güzel göstermek için iyi bir çözüm. Küçük alanların daha büyük, karanlık alanların ise daha parlak görünmesini sağlar. Eğer ev sahibiniz duvarları boyamanıza izin veriyorsa, taşınmadan önce tekrar boyatacağınızı düşünerek nötr renkleri tercih edin.

Duvara çerçeve asma sanatı – Çerçeve nasıl asılır?

KİRALIK EVDE ZEMİN DEKORASYONU NASIL YAPILIR? *

 1. Halı kullanımı, kiralık bir evde zemini güzelleştirmek adına yapılan en kolay ve uygun yol. Halılar sadece zemini korumakla kalmaz, aynı zamanda mekana sıcaklık, renk ve desen katar.
 2. Stüdyo bir dairede oturuyorsanız ya da büyük bir odada yaşam alanlarını bölümlemek istiyorsanız halı yerine birkaç parça kilimi bir arada da kullanabilirsiniz.

Zemin malzemesi çeşitleri ve en ideal 6 zemin malzemesi

PENCERELERDE DEKORASYON *

 1. Çoğu zaman kiralık bir evde pencereleri yenilemek sorun olabilir. Ancak küçük bir bütçe ile pencerenizi yenilemek durumundaysanız elinizden de iş geliyorsa kendiniz küçük bir tadilat yapabilirsiniz.
 2. Yıpranan yerlere macun çekip zımparalayın. Sonrasında verniklemek hem çok zor olmaz hem de değiştirmekten çok daha uygun bir bütçeyle yapabilirsiniz.

Daha süslü pencereler için

KİRALIK DAİREDE AYDINLATMA *

 1. Kiralık evlerdeki sabit aydınlatma armatürlerinin değiştirilmesine genellikle izin verilmez, ancak çirkin ya da işlevsel olmayan bir armatürünüz varsa ev sahibinize sorabilirsiniz, değiştirmeniz sorun olmayabilir.
 2. Bir odaya aydınlatma ilave etmek, o alanı daha iyi aydınlatmanın en uygun yolu olabilir. Aydınlatmayı yukarıdan aşağıya doğru planlayın.
 3. Tepe aydınlatması için sarkıt ya da avize tercih edebilirsiniz, böylece genel aydınlatmayı sağlarsınız. Ancak astığınız tabloları, kitaplığınızı ya da dolaplarınızı aydınlatmak için yer ya da vurgu aydınlatması kullanmayı da unutmayın.

Doğru aydınlatmanın 5 stil sırrı

KİRALIK DAİREDE MOBİLYA DEKORASYONU *

 1. Kiraladığınız ev küçükse, çift işlevli mobilyalar edinin. Yatak olan bir kanepe çok işinizi görür. Bazalı yatakları da depolama alanı yaratmak için tercih edebilirsiniz.
 2. Yemek masası olarak da kullanabileceğiniz sehpalar, puflar, açılır kapanır masalar hem kiralık hem küçük alanlar için ekstra yaratıcı çözümler olabilir.
 3. Eski mobilyalarınızı yenileyerek de taşındığınız kiralık evde kullanabilirsiniz. Onları yenilemenin en kolay yolu ise farklı renklere boyamak.
 4. Eşya alacaksanız online satış siteleri, bit pazarları ve eskicilere bakmayı da ihmal etmeyin. Karşınıza birkaç küçük değişiklikle çok güzel olacak uygun fiyatlı mobilyalar çıkabilir.

Banyo, mutfak, mobilya… İşte 2020 ev dekorasyon trendleri

KİRALIK EVDE AKSESUARLA DEKORASYON *

 1. Bir alana renk ve kişilik eklemenin en iyi yollarından biri de aksesuarlar. Ayrıca aksesuarlar kolayca taşınabilir. El işi ve vintage aksesuarlar ile keyifli bir yaşam alanı yaratabilirsiniz.
 2. Renk eklemek için yastık, koltuk şalı, vazo, çerçeve gibi aksesuarları kullanabilirsiniz. Bu ürünler hem uygun fiyatlıdır, hem de bir sonraki evinize uymazsa üzerlerinde kolaylıkla değişiklik yapabilirsiniz.
 3. Bitkilerle de yaşam alanlarınızın atmosferini değiştirebilirsiniz. Eğer çiçeklerinizin bakımıyla çok fazla ilgilenemeyen biriyseniz sukulent, kaktüs gibi bakımı daha kolay türleri tercih edebilirsiniz.

Kiralık eve tasarruflu fikirler – Bütçenizi zorlamadan evinizi yenileyin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

pastalardaki-meyvelerin kararmaması için yapılacaklar

Pastadaki meyvelerin kararmaması için ne yapılır? Kararmayı önleyen jöle tarifi

balkon-dekorasyonu-örnekleri-evim

Balkonları gezdik: En güzel balkon dekorasyonu örnekleri