ilk eve alınması gerekenler
ilk eve alınması gerekenler

Kiralık eve dekorasyon önerileri ve pratik fikirler

Son güncelleme:

Kiracıysanız dekorasyon konusunda işiniz zor olabilir. Kimi ev sahibi bazen ne zeminlere dokunmanıza izin verir ne de duvara çivi çakmanıza. Ancak siz yine de kiralık evinizi güzelleştirebilirsiniz.

ZEMİN KÖTÜYSE

Kiralık evlerde sıkıntı yaratan alanlardan biri de ahşap parkeler. Sık ev sahibi değiştiren evlerde zamanla çizilmeler meydana gelir. Zeminde değişiklik yapmak bütçeyi zorlayabildiği için büyük ebatlı kilim ya da halılarla çizikleri kapatabilirsiniz. Küçük bir alanda ise ilgi çekici el dokuma bir kilim ya da halı bu iş için ideal.

Halı, Ikea.

BOYA İLE HARİKALAR YARATILIR

Boya ile yüzeylere derinlik katabilirsiniz. Özellikle duvar boyanızı eşyalarınızın birkaç ton açık veya koyusu şeklinde seçmeniz, derinlik hissini artırarak mekanın çok daha şık görünmesini sağlar.

Soft mint duvar rengi, Jotun.

ÇİVİ ÇAKMAK MÜMKÜN DEĞİLSE

Eğer duvarlara çivi çakamıyorsanız çerçeve ve aynaları pervaz, niş ya da şifoniyerin üzerine dizebilirsiniz.

Zara Home.
Kemer duvar panosu, Dekorartı.

RENKLİ DÜŞÜNÜN

Çok zevksiz detayları olan bir evi bile renklerle yeniden dönüştürebilirsiniz. Özellikle boya ile ilgili değişiklik yapmanıza izin verilmeyen durumlarda renkli bir duvar panosu ile bile bunu başarabilirsiniz.

ÇÜNKÜ O SADECE BİR KAĞIT DEĞİL

Evde mimari değişiklik yapmanıza hem ev sahibiniz izin vermeyebilir hem de bu iş çok maliyetli olabilir. Bu durumda duvar kağıdı ile farklı duvar uygulamaları yaparak evde daha sofistike bir görünüm yaratmayı seçebilirsiniz.

Duvar kağıdı, HannaHome.

PEKİ YA SONRA?

Kiralık evlerle ilgili en çok karşılaşılan sorunlardan biri de satın alınan eşyaların bir sonraki evinize tarz ya da ebat olarak uymayışı. Bu sebeple halihazırdaki eşyaları dönüştürmek en doğru seçenek olabilir. Örneğin onları boyayıp yeniden kullanmak gibi.

Renkli mobilyalar
Ikea.

YER DEĞİŞTİRİN

Bir yan sehpaya ihtiyacınız varsa yenisini satın almak yerine eşyaların yerleri ile oynayabilirsiniz. Örneğin, komodin olarak kullandığınız bir mobilyayı oturma odanızda kahve sehpası olarak değerlendirebilirsiniz.

Kiralık ev için mobilya
Komodin, www.amerikadaniste.com.

RENK VE AKSESUAR DENGESİ

Renk ve aksesuarları doğru oranlar ve doğru kombinasyonlarla kullandığınız taktirde adeta usta bir dekoratörün eli değmişçesine şık mekanlar yaratabilirsiniz. Kiralık da olsa çok küçük bütçelerle yaşam alanlarınızı bu şekilde dönüştürmeniz mekanı daha sıcak kılmanızı sağlar.

Kiralık evlerde renk ve aksesuar dengesi
İstikbal.

Kiralık daireler için 18 dekorasyon önerisi

https://www.evimdergisi.com.tr/kiralik-daireler-icin-18-dekorasyon-onerisi/

Kiralık eve tasarruflu fikirler – Bütçenizi zorlamadan evinizi yenileyin