İyi bir şifoniyer nasıl seçilir?

Şifoniyer seçerken dikkat etmeniz gereken birkaç nokta…

Bir şifoniyerin iyi olup olmadığını nasıl anlarsınız?
Çekmecelerin yumuşak açılıp kapanması çok önem taşır. Kızaklar sıkışabileceği gibi hafif ve gevşek çerçeveler de, çekmecelerin sıkışmasına neden olur. Özellikle metal ve plastik kızaklar kırılabilir, ahşap yapım dar çıtalı kızaklar en sağlamlarıdır. Ahşap topuzlar hoş gözükse de kullanma ve düşme sonucunda kolaylıkla bozulabilir.

Hangi form daha iyidir?
Bu, sizin şifoniyerinizi nasıl kullanmak istediğinize bağlıdır. Daha çok çekmece daha çok eşya koyabileceğiniz anlamına gelir. Ancak şifoniyerin üst kısmını örneğin makyaj yapmak için kullanacaksanız şifoniyerin yüksekliğinin bel boyunuzu geçmemesi gerekir. 

Farklı derinlikli çekmecelere sahip olan şifoniyerler daha kullanışlı olabilir; en alttaki derin çekmeceye kazak gibi kalın giysilerinizi, üstteki daha sığ çekmecelere de daha hafif giysilerinizi yerleştirebilirsiniz. Eğer şifoniyerin ayakları varsa en alttaki çekmeceyi açmak daha kolaydır.

Öneri:
Küçük eşyalar çekmecelerin arka kısımlarında kalabileceğinden, çekmece çerçeveleri boyunca uzanan kızaklar, çekmecenin tamamen açılmasını sağlar. 
Eğer farklı tipte eşyaları saklamak istiyorsanız bölmeli çekmeceler kullanışlı olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Boy boy depolama

İkiz sehpalar