Portekiz’de dekorasyonu samimiyet ile kurgulanan etnik bir evdeyiz

Son güncelleme:

Portekiz’in başkenti Lizbon’dayız. 200 metrekarelik 4 odalı bu dubleks evin dekorasyonu İç Mimar Lígia Casanova tarafından gerçekleştirilmiş.

Evin dekorasyonu yapılırken yapısal bazı değişikliklere de imza atılmış. Salondaki gri metal merdivenler ve şömine alanı sonradan eklenmiş. Ligia yaşam alanlarını planlarken ev sahiplerinin yurt dışı seyahatlerinden topladığı aksesuarları kullanarak etnik bir dekorasyon sağlamaya çalışmış.

YILBAŞI SÜSLEMELELERİ

Ayrıca ev sahipleri yılbaşını çok sevdikleri için evin dekorasyonunda yılbaşına özgü öğelere de yer verilmiş. Kırmızı-beyaz renklerde yılbaşı süs ve objeleri özellikle evin yemek alanı ve mutfağında bolca kullanılmış. Yaşam alanlarında doğal renklerin yanı sıra mavi, yeşil, gri ve sonbahar renkleri uyum içerisinde tercih edilmiş. Ev sahipleri kırmızı-ekru ve turuncu-mor kombinasyonlarını sevdiği için bu renklere de yer verilmiş.

Şöminenin etrafındaki alan seyahatlerden alınan aksesuarların sergilenmesi için planlanmış. Salonda konforlu bir yaşam alanı oluşturulmaya çalışılmış. Şömine ve bulunduğu alan İç Mimar Ligia Casanova tarafından özel olarak tasarlanmış. Şöminenin keyfinin çıkarılması için tam karşısına rahat oturumlu bir L kanepe yerleştirilmiş. Halılar Fas ve Türkiye’den alınmış
Metalden kuru ağaç formundaki lambader, özel tasarım şömine ve etrafına hareket katıyor.

Etnik ve modern dekorasyon stillerinin iç içe geçtiği yaşam alanlarında ağırlıklı olarak toprak tonları tercih edilmiş. Salonda etnik mobilyalar ile modern stildeki masa, sandalye ve kanepeler birlikte kullanılmış. Yaşam alanına şamdan, mum, bolca yastık ve yapay kürklerle sıcaklığı artıracak eklemeler yapılmış.

Mutfağın ana rengi olarak beyaz seçilmiş. Kırmızı aksesuarlar aracılığıyla yılbaşı havası buraya da taşınmış.

Mutfakta maksimum alan kullanılarak depolama için köşeler yaratılmaya çalışılmış. Beyaz lake mobilyalar ve beyaz corian masa tablası tercih edilmiş. Alana hareket katmak için renkli aksesuarlar ve duvarda tablolar kullanılmış.

HAZIRLAYAN GÜNSELİ BÜYÜKSAĞİŞ-LIGIACASANOVA.COM

Nişantaşı’nda 50 yıllık binaya genç bir dokunuş!