House of Gucci evi artık Airbnb’de kiralanabiliyor

Son güncelleme:

House of Gucci filmi dünyanın farklı bölgelerinde sinemalarda yayınlanmaya başladı. Lüks ve çalkantılı yaşam tarzının gösterildiği filmin çekildiği villa Airbnb’de yerini alıyor.

Ev paylaşım sitesi AirBnb’nin sitesinde yer alan villa, moda, tarih ve sanat meraklıları için ilgi çekici oldu. Villa Balbiano, Airbnb’de sadece bir geceliğine kiralanabilecek. 30 Mart 2022’de iki konuk, “House of Gucci”de lüks yaşamın tadına varabilecek ve ana süitte konaklayarak Villa Balbiano’nun lüks olanaklarına erişim imkanına sahip olacak. 

House of Gucci’de aile reisi Aldo Gucci, yemyeşil bahçeler, freskler ve süslü, yaldızlı iç mekanlara sahip 16. yüzyıldan kalma büyük bir evde yaşıyor. Bu ev bir film seti değil: Villa Balbiano, Como Gölü’nün en ikonik evlerinden biri. Ve şimdi, Airbnb‘de mevcut.

Filmde ayrıca Patrizia Reggiani rolünde Lady Gaga ve Maurizio Gucci rolünde Adam Driver yer alıyor.

VILLA BALBIANO’NUN TARİHİ

Gerçekte, Como Gölü’ndeki en büyük özel konut olan Villa Balbiano, 16. yüzyılın sonlarında inşa edilmiş bir yapı. 18. yüzyılda malikâneye ev sahipliği yapan Kardinal Angelo Maria Durini, ünlü Roma Katolik Kilisesi üyelerini ve yüksek sosyete sakinlerini burada festivaller, ziyafetler ve danslar için ağırladı.

VILLA BALBIANO’NUN ÖZELLİKLERİ

Villa Balbiano, açık yüzme havuzu, kayıkhane ve özel bir iskele ile birlikte altı yatak odası ve altı banyodan oluşuyor.

Yapı, Sotheby’s ve Christies’teki müzayedelerden elde edilen antika mobilyalarla dolu. Barok ressamlar Recchi kardeşler ve Agostino Silva’nın 17. yüzyıl freskleri hala duruyor ve dikkat çekici bir şekilde korunuyor.

Ünlü Fransız iç mekânı Jacques Garcia, evin altı süitinin modernize edilmesine yardımcı oldu, böylece günümüz ziyaretçileri tarafından beğeni topladı. Kristal avizeler, mermer banyolar ve mücevher tonlarında kadife mobilyalar da diğer lüks dokunuşlardan bazıları…

Kardinal Angelo Maria Durini, Villa Balbiano’nun sahibi olduğu süre boyunca, büyük bir sanat koleksiyonu topladı ve mülk için satın aldığı ek araziler üzerinde bir kilise de dahil olmak üzere yeni yapılar inşa etti.

Como Gölü’nün eşsiz manzarasına sahip ana saraydaki altı süitin her biri, ünlü iç mimar Jacques Garcia tarafından ayrı ayrı tasarlandı.

BİR GECE İÇİN KİRALANABİLECEK

House of Gucci evi, 30 Mart 2022’de 1,500 $ karşılığında en fazla iki kişilik ve tek bir gecelik konaklama için şanslı bir rezervasyon sahibine sunulacak. Rezervasyon Doğu saatiyle 6 Aralık Pazartesi günü saat 12.00’de açılacak.

Filmlerdeki en pahalı banyolar: Zirvede Harry Potter var