Geleneksel Evim pikniği

Geleneksel Evim pikniğinin üçüncüsünü bu yıl İstinye Urza’da ekibimizle beraber yaptık. Konseptimiz İtalyan ailelerinin sofralarıydı: çünkü biz de en az onlar kadar büyük ve mutlu bir aileyiz!

Kalabalık ve mutlu sofralar
İtalya’nın o kendine özgü doğallığı ve samimi atmosferini taşıdık bu kez piknik soframıza. Ham ahşap bir masa, etrafında farklı stillerde ve renklerde sandalyeler işte bu özgür ruha sesleniyor. Pek tabii sofrada İtalyan lezzetleri var. Her biri yine en doğal sunum şekilleriyle karşınızda!

Dalından koparın
Yemekleri taze otlarla taçlandırmak için masanızda taze bitkiler olsun. Bitkileri etiketleyerek yemek servislerinin yanına yerleştirebilirsiniz.

Yönlendirme
Davetinizin de bir tabelası olsun. Kara tahtadetaylı tabelaları pek çok kez farklı davetlerde de kullanabilirsiniz. Çünkü tebeşir ile defalarca yazıp bozabilirsiniz.

Süsleyin
Peçete ve çatal-bıçak servislerini kenevir bir iple bağlayarak küçük bir lavanta buketi ile beraber sunabilirsiniz.

Bardaklara kostüm
Kırmızı-beyaz pötikareler İtalyan sofralarının olmazsa olmazlarından. Evdeki meşrubat bardaklarınızı birer parça kumaş ile siz de bu şekilde giydirebilirsiniz.

Tek kişilik sunum
Kesme tahtaları tabak olarak kullanılabilir. Özellikle içecek servislerini üzerinde yapabilir hatta konseptinize özgü mini hediyeler ile taçlandırabilirsiniz. Bizim tercihimiz Vespa temalı ajandadan yana.

Dallardan sarksınlar
Fenerlerin içine dilerseniz çiçek koyarak da ağaç dallarına asabilirsiniz.

Sarmaşıklar…
Sarmaşıklar hem masanızın üzerini hem de peçetelerinizi peçete halkası gibi süsleyebilir. Eğer çok kalabalık bir grubu ağırlıyorsanız musluklu ahşap fıçılar kullanabilirsiniz. Kesme tahtaları da tepsi görevi üstlenebilir. Sofranızda taze kokular olsun istiyorsanız birkaç dal limon serviyi içi su dolu bardaklara koyarak sofranıza serpiştirebilirsiniz.

HAZIRLAYAN İLKE YILMAZ FOTOĞRAFLAR İBRAHİM ÖZBUNAR