Kadet maviyle dans

Uluslararası renk otoritelerinin 2015’in popüler renkleri arasında gösterdiği kadet mavi mekanlara serinlik kazandırırken denizin uçsuz derinliklerine sürüklüyor.

Sıcak günlere serin dokunuşlar
Sımsıcak bir yaz günü kadet mavinin griden turkuaza uzanan tonları, kendinizi engin denizlere açılmış kadar ferah ve huzurlu hissettirir.
Hove kanepe, Dijon oturma seti, Mudo Conept. Nakışlı yastıklar, Mudo Bahçe. Triko örgü yastık, H&M Home. Örtü, çerçeveler, nar, Boyner Evde. Cam dondurmalık ve bardak, English Home. Kaseler, metal çerçeve, Linens. Renkli vazolar, kuşlu fincan seti, Paşabahçe. Halı, Zara Home. Kragsta sehpa, Olunda tablolar, Ikea. Lambader şapkası, Koçtaş.

Hepsi bir arada
Bütün çiçeklerinizi bembeyaz bir sehpada bolca güneş alan pencere önüne yerleştirerek hem onları ışıkla beslersiniz, hem de dekoratif olarak bir odak noktası yaratırsınız.
Franca sehpa, Mudo Concept. Saksıda çiçekler, seramik vazolar, büyük orkide, Mudo Bahçe. Koton örtü, deniz yıldızı mumluk, Zara Home. Sepet ve çizgili runner, Boyner Evde. Yapay çiçekler, Tepe Home.

Beyaza mavi düştü
Modern ya da klasik farketmeksizin her renkle kombinlenebilen, mekanları ferahlatan beyaz en çok da mavi tonlarıyla yakışmıyor mu?
Sedefli kadehler, Paşabahçe. Mavi kristal bardaklar ve kadeh, Mitterticht ikat desenli porselen fincan, kase ve tabak, Kütahya Porselen. Etnik desenli peçete, Zara Home. Ahşap kutu, H&M Home. Rash özel seri duvar kağıtları, Hanna Home. Seramik ayaklı abajur, Koçtaş. Saksıda çiçekler, Mudo Bahçe.

Etnik desenler, hasır dokular ve olabildiğince doğallık
Kadet mavi ve tonlarını daha çok vurgulamak için koyu mavi ve lacivertlerle, etnik ve folklorik desenleri birlikte kullanın.
Buzlu cam ve kabartmalı top vazo, H&M Home. Mavi sürahi, kadeh, Paşabahçe. Desenli seramik kaseler, Linens. Çizgili runner, beyaz havlular, hasır amerikan servis, Boyner Evde. Desenli tabak, desenli su bardakları, Ikea. Ortancalar, Tepe Home.

Maviyle ışık oyunları
Güneşin hafifçe batmaya yüz tuttuğu dingin bir yaz akşamı, mavinin binbir tonu arasında keyifle hazırlanmış sofrada yenen yemeğin, edilen sohbetlerin mutluluğu paha biçilemez.
Rocking sallanan sandalye, Helga sandalyeler, Dian masa, Mudo Concept. Hasır kenarlı yastık, Mudo Bahçe. Şamdanlar, H&M Home. Hasır sepet, sedefli ve desenli servis setleri, beyaz kaseler, Boyner Evde. Organza tül, Koçtaş. Çoklu çerçeve, Linens. Rasch özel tasarım serisi duvar kağıdı, Hanna Home.

Dinginlik zamanı
Yaşam alanı ya da yatak odasının bir köşesinde kurgulayacağınız dinlence bölümünde kadet mavinin farklı tonlarını bir araya getirerek kendinizi sahil kenarındaymış gibi hissedebilirsiniz.
Srchester koltuk, eskitme cilalı kitaplık, kumaş ayıcıklar, poplin perde, Tepe Home. Sedef tabure, keten yastıklar, Zara Home. Yelkenli, mavi çerçeve, Boyner Evde. Ahşap ve eskitme çerçeveler, masa örtüsü, Linens. Etnik desenli yatak örtüsü, havlular, yıldız şişe, English Home. Üçlü mum, H&M Home. Mavi vazo, Kütahya Porselen. Desenli kutu, Linens. Metal duvar panoları, Koçtaş. Sisal paspas, Ikea.

HAZIRLAYAN PELİN ÖZKUL FOTOĞRAFLAR ENGİN YILDIZ YAPIM ASİSTANI KÜBRA DOĞAN