Ev dekorasyonunda yükselen eğilim: Galaktik çağ

Son güncelleme:

Son bir yıldır baş döndüren şekilde değişen ve dönüşen yaşamlarımız giderek daha fazla dijital gerçekliği rutin düzenimize dahil etti. İşte tam da bunun üzerine dekorasyonda yepyeni bir temayı, galaktik çağı konuşuyoruz.

tesco.com

Ellon Musk’ın SpaceX’i uzay yolculuğu yapıyor, biz 5G teknolojilerinin hayatımızı dönüştürme hızını konuşuyoruz ve üzerine cobot’larla bilim kurgu filmlerini aratmayan yepyeni bir dönemi hayal ediyoruz. Gezegenler arası yaşamın merak uyandıran her detayını düşünürken, evrenin muhteşem enerjilerini yaşam alanlarımıza dahil etmenin yollarını arıyoruz. İşte tam da bu noktada dekorasyonda yepyeni bir eğilim başlıyor, yıldızların, galaksilerin ışıklı renk ve desenleri evlerimize başka türlü bir heyecan katıyor.

GALAKSİNİN RENKLERİ

Uzayın simgesi koyu tonlardır! Soğuk ve elektrik maviler, derin lacivertler hatta lacivertin siyaha çalan tonları bu stilin gözde renkleri. Benzer biçimde güneşin yakıcı ve parlak tonları yıldızların gümüşümsü ışıltıları yeni nesil yaşam alanlarının renk kartelasını oluşturuyor. Bu tonları evlerimizde kullanmanın en etkili yollarından biri duvar kağıtları ve panolar…

Kapsül yatak: 31.476 TL., İşbir Yatak. Uyku ortamında, kişiyi sarmalayan bir kapsül mantığı ile kurgulanan Eclipse set, ay tutulması konsepti ile de gece ve uyku temasını pekiştiriyor.

Hatta bu sayıda “ayın sorusu” bölümünde ele aldığımız tavan boyama yazımıza göz atarsanız belki bu stili evinize daha kolay uyarlayabilirsiniz. Nasıl mı? Tavanı laciverte boyayarak! Yıldız formlu aydınlatmalarla etkiyi daha da pekiştirebilirsiniz. Döşemelerde lacivert ve tonları; aksesuarlarda ise metalik detaylar da etkileyici bir görünüm elde etmenizi sağlayacaktır.

İlhamını güneşten alan Melt lamba, Diseno/Addresistanbul.

LİMİTSİZ ÖZGÜRLÜK

Keşfedilmemiş bir evren uçsuz bucaksız uzanıyorken, dekorasyonda da aslında ilham perinizi tam da bu gerçek oluşturabilir: Limitsiz özgürlük… Mavi gezegen olarak anılan ve simgesi su olan dünyamızı, onu çevreleyen lacivert atmosfer, yıldız ve gezegen formlarını kullanarak yaşam alanlarınızı yeni çağa hazırlayabilirsiniz. Yine ayın dokusu, güneşin yakıcı parlaklığı gibi unsurları dahil ederek temanızı zenginleştirebilirsiniz.