ahşap zemin nasıl boyanır

Ahşap zemin nasıl boyanır? Ne ile boyanabilir? İşte detaylar

Ahşap zemin kaplamalarını doğru ürün ile boyayıp onları yenileyebilirsiniz. Ahşap zeminler zaman içinde yıpranır ve eski güzel görünümlerini kaybederler. Bu durumda onları rahatlıkla boyayabilirsiniz. Peki ahşap zemin nasıl boyanır? İşte adım adım yapılması gerekenler.

AHŞAP ZEMİN NASIL BOYANIR?

İlk önce zemindeki mevcut rengi ve cilayı yüzeyden kaldırmak için zımparalayın. Bunun için yapı malzemeleri satan dükkânlardan birinden sistre makinesi kiralayabilir, odadaki tüm eşyaları çıkardıktan sonra de zemini zımparalayarak, eski renk ve ciladan kurtulabilirsiniz. Bu sırada, ahşap zeminde kalan ufak tefek delikleri kapatmayı unutmayın.

Ahşap zemin nasıl boyanır

Dolgunun kurumasından sonra macunu kullandığınız kısımları tekrar zımparalayın. Tercih ettiğiniz renk ile zemini boyayın. Boyayı, ahşabın damarları yönüne doğru uygulamanız önemli. Ahşap zeminleri boyamak için su bazlı bir boya tercih edebilirsiniz, çünkü su bazlı boya hem ahşabın derinliklerine kadar ulaşarak doğal bir görünüm kazandırır, hem de sağlık açısından hiçbir sorun teşkil etmez.

Sonrasında cila uygulayın. Üç-dört kat uygulayabilirsiniz, her kat arasında en 2 saat bekleyin.

AHŞAP ZEMİN NE İLE BOYANIR?

Ahşap zemin nasıl boyanır yanıtını öğrendik. Peki ahşap zemini ne ile boyamalıyız? Aşağıdaki boyaları ahşap zemini boyamak için kullanabilirsiniz.

Ahşap zemin nasıl boyanır
Ahşap zemin nasıl boyanır

Evin zemini boyanabilir mi? Beton zemin ve ahşap zemin boyama detayları

Laminant nedir? Uygun ve pratik zemin döşemesi hakkında 5 yanıt

Evde hesaplı doğal ahşap yüzey temizleyici tarifi