Düğününüze özel yaratıcı fikirler

Düğününüzün masallardaki kadar renkli ve kusursuz olmasını hayal ediyorsanız yaratıcılığınızı harekete geçirmenin tam sırası.

Rüzgara karşı
Hafif bir esinti eşliğinde dönmeye başlayan rüzgar gülleri gecenize renk katmak için birebir. Yapmanız gereken renklerine ve desenlerine karar vermek. İnce çubuklar üzerine sabitleyebileceğiniz rüzgar güllerini taze çiçek yerine kavanozlara yerleştirerek neşeli bir fotoğraf oluşturabilirsiniz.

Nostaljik detaylar
Nostaljik detaylardan hoşlanıyorsanız anneannenizin sandığını karıştırma zamanı  gelmiş demektir. Her genç kızın hayallerini süsleyen gelinlik temasına da gönderme yapacak olan bu dantel kaplı kavanozlar, çiçekleriniz için romantik ve şık birer ev sahibi…

Kuru çiçek tarlası
Tercihinizi taze çiçek yerine kuru çiçekten yana kullanıyorsanız kurumuş buğday demetleri, lavantalar, gül yaprakları ve aklınıza gelebilecek her tür kuru çiçek misafirlerinizi ağırlayacağınız sofraları renklendirmek için bire bir. Bu çiçeklerle masaları süsleyebileceğiniz gibi mum kavanozlarına ve kumaş peçetelere de birkaç dal iliştirebilirsiniz.

Çiçek & meyve birlikteliği
Alışılagelmiş çiçek aranjmanlarından sıkıldıysanız ve biraz daha çizgi dışı bir sunum hazırlamak istiyorsanız çiçekleri meyvelerle eşleştirin. Masanızı boydan boya geniş bir şerit halinde süsleyebileceğiniz çiçek vazoları ve mevsim meyveleri birbirini takip  eden bir aranjman görüntüsü oluşturacaktır. Limon, elma veya herhangi bir mevsim meyvesi ile harika bir sunuma imza atabilirsiniz.

Mum ışığında davet
Romantik ve loş bir ambiyans yaratmak istiyorsanız kalın ve kısa mumlar ile mumların etrafına yine masa dekorunuzla uyumlu iplerle bağlayabileceğiniz tığ işi motifler kullanın. Hava kararmaya başlayıp mumlar yandığı zaman oluşacak görünüm tüm yorgunluğa değer.

Yaramaz lezzetler 
Düğününüze içinizdeki yaramaz çocuk da davetli ise onun fikirlerine de kulak verin. Çoğu zaman pasta ve tartöletlerin altında görmeye alıştığımız dantel kağıt servisleri külah şeklinde kıvırarak içlerini minyatür donut topları ve çikolatalarla doldurup üzerlerini pudra şekeri ile hareketlendirebilirsiniz. Bu sıra dışı sunumun gecenin sonunda tükendiğini göreceksiniz!

Takım ruhu
Farklı sunumlar için minik ağaç kütükleri, bronz antika kaplar, farklı formlardaki camlar ve içine çiçek yerleştirilebilecek her objeyi bir araya toplamayı deneyin. Birbirinden farklı olan ve birer vazo görevi üstlenecek olan bu objelerle takım ruhuna bürünün!