Çalışma odasına sanatsal dokunuşlar: Öncesi ve sonrası

çalısma-odası-sonra
çalısma-odası-sonra
İÇİNDEKİLER

Ikea ile gerçekleştirdiğimiz çalışmada, İstanbul Gaziosmanpaşa’da Aynur-Samet Çelikçi çiftinin çalışma odasını sanat ile iç içe geçen bir yaşam alanına dönüştürdük.

Öncesi

Sizde IKEA tarafından evinizin yenilenmesini istiyorsanız gbuyuksagis@doganburda.com adresine odanıza ait fotoğrafları mail atabilirsiniz.

IKEA iç mimarı Hale Çetinok, ilk olarak İstanbul Gaziosmanpaşa’daki evin sahibi Aynur Hanım ile görüşüp  çalışma odasındaki ihtiyaçlarını belirledi. Hem eşinin rahatça çalışabileceği hem de Aynur Hanım’ın hobisi için  uygun bir oda planlamaya başladı.

Evin diğer bölümlerinde de açık tonlar göze çarptığı için çiftimiz için ferah  açık tonlarda, sonbahar esintileri taşıyan sıcak bir oda yaratıldı. Oda bu nedenle Jotun tarafından açık renklere  boyan- dı. Oda üç bölüme ayrılarak, Aynur Hanım için resim yapacağı ve malzemelerini depolayabileceği bir yer,  Samet Bey’in masasında rahatça çalışabileceği ve kitaplarını depolayacağı bir bölüm ve hem dinlenip hem  de kitap okuyabilecekleri bir köşe oluşturuldu.

KİTAPLIK *

Raf aralıkları isteğe göre ayarlanabilen kitaplığın bir bölümünde kapak kullanıldı.

Billy kitaplık

ÇERÇEVELER *

Resimleri duvarda sergilemek için farklı boyutlarda çerçeveler kombine edillerek odanın duvarına hareket katıldı. Kvill çerçeveÇalışma masası Kitaplara rahatça ulaşmayı mümkün kılan bir
çalışma ortamı yaratıldı. Leksvik çalışma masası

Hazırlayan Günseli Büyüksağiş
Fotoğraflar İbrahim Özbunar

Evde çalışma ortamı nasıl yaratılır? Güzel bir çalışma alanında olması gerekenler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Londra’da kulübede huzurlu yaşam

pastalardaki-meyvelerin kararmaması için yapılacaklar

Pastadaki meyvelerin kararmaması için ne yapılır? Kararmayı önleyen jöle tarifi