Bol renkli bir Bodrum evi

THANKS CO. dekorasyon markasının ortaklarından Melda Aksu’nun kendi kişisel zevklerinin süzgecinden geçirerek otantik detaylarla dekore ettiği Bodrum Gündoğan’daki evindeyiz…

Ulus’taki Thanx Co. mağazasının kurucu ortaklarından olan Melda Aksu’nunBodrum Gündoğan’da Farillia  Sitesi’nde yer alan iki katlıyazlığındayız.
Üç oda ve bir salondan oluşan evdeki ana yaşam alanımutfağa bağlanıyor. Toplamda 150 metrekalik bir iç  mekan kullanımı var.Esas hayat ise veranda ve bahçede geçiyor.
Thanx Co. ve dekorasyon Melda Aksu’nın hayatının ayrılmaz birparçası olduğundan evin her köşesinde bunun  yansımalarını görüyoruz.Hem Thanx Co. ürünleri hem de sıradışı otantik aksesuarlar bu evekimliğini  kazandırıyor.
Melda Aksu, Akdeniz stilini hafif bohem veHint tarzıyla harmanlamış. Bu stilleri etnik, sanatsal ve yurtdışındanalınan objelerle tamamlayarak ortaya özel ve sıradışı bir kimliğe sahipbir yaşam alanı çıkmış. Bizi çok etkiledi.  Umarız sizin için de ilhamverici bir dekorasyon tarzı olur…

VERANDA
Verandada yer alan geniş yemek masası hemsabahkahvaltıları hem de akşam yemeklerinin odak noktası. Burada sıksık konuklarını da ağırlıyorlar. Yemek masası ve sandalyelerini Sette Home&Garden’dan almışlar.

BANYO
Floral desenliduvar kağıdı Dreams Wallpaper & Fabrics’ten. Ayna yüzeyli dolap DecoCenter’ın. Şamdan Mudo  Concept. Gül motifli ferforje askı Zara Home.

SALON
Salonda geniş bir oturma alanı mevcut. Sedir tarzı köşe kanepe
Bodrumlu bir ustaya yaptırılmış. Hasır mobilyaların da tamamı yine
Bodrum’dan. Demlik, sehpa ve aydınlatmalar yine Thanx Co’dan.
Döküm ayaklı tepsi aile yadigarıymış. Şerbetliği, Londra seyahatleri
sırasında almışlar. Kapaklı kutular ise Hiref’in. Salon mutfak ile birleşiyor. Böylece hem veranda hem de salonda geçirilen zamanlar mutfak ile iç içe olabiliyor. Salonda yer alan aplik, fener ve yastıklar Thanx Co’nun. Tabure İkea’dan ama orijinal rengi değişitirilerek altın rengine boyanmış. Sandalyeler, antika.

HAZIRLAYAN İLKE YILMAZ FOTOĞRAFLAR İBRAHİM ÖZBUNAR