Etno-modern bir sığınak

Bodrum Yalıkavak’ta yalın, rafine bir zevkin yansıması bu üç katlı ev, kalabalık bir ailenin yaz aylarında uğrak noktası.

Yalıkavak’ta Yalıköy Sitesi’nde Ferhan Şayeste’nin evindeyiz. Burası oldukça geniş sayılabilecek 350 m2 büyüklüğünde tripleks bir villa. Geniş bir ön bahçesi de bulunuyor. Beş oda ve bir salondan oluşan ev, yaz  aylarında sık sık akrabaları, eş dostu ağırlıyor.
Evde dış mekanlar oldukça geniş yer kaplıyor. Ön tarafta şezlongların da yer aldığı genişçe çimli bir bahçe, yan tarafta şark köşesi yer alıyor. Evin giriş katında da yer alan alanda ise dinlenme köşesi bulunuyor. Burası yazın çok serin olduğundan kahve keyfi de hep burada yapılıyor.
Giriş katta mutfağın açıldığı teras balkon da olduğu gibi Yalıkavak Koyu’na bakıyor. Son derece modern bir tarzla döşenmiş. Akşam yemekleri bu terasta veriliyor. Daha çok haftasonu kalabalıklaşan bu evde hafta içi Ferhan Hanım’ın annesi,  Ferhan Hanım ve yardımcıları kalıyor.
Yapının üst katında bir teras, iki yatak odası ve iki banyo bulunuyor. Giriş katında açık mutfak, salon ve yine bir  teras yer alıyor.

TERAS
Terasta yer alan modern tarzdaki yemek masası ve sandalyeler Taş Design’dan. Büyük fenerler akşamları burayı  aydınlatan tek ışık kaynağı da olabiliyor. Loş Bodrum gecelerini bu terasta seyre dalmak Ferhan Hanım için ayrı  bir zevk.

FİSKOS KÖŞESİ
Ahşap iskeletli ve pastel tonlardaki floral motifli koltuklar ayaklı bir tepsi ile kombinlenmiş.


OTURMA ODASI
Oturma odası yalın bir çizgide. Hem mobilyaları hem de sehpaları Bodrumlu bir çift yapmış. Zerenler Furniture&İnterior Design da markalarının adı.

HAZIRLAYAN HANİFE YILMAZ FOTOĞRAFLAR İBRAHİM ÖZBUNAR