Aynalar da akıllandı

Banyo aynaları da akıllı teknolojiden nasibini alıyor. Led ile aydınlanıyor ve buhu tutmuyor.

Aynasız bir banyo düşünmeyiz. Ancak nasıl bir ayna alacağımızı da çoğu zaman bilemeyiz. Günümüz teknolojileri banyo aynalarını da etkiledi. Artık onlar buhu tutmuyor ve kendi kendilerini aydınlatıyor! Yeni aynalarda en çok görülen özellik Led ışık teknolojisi. Ayrıca dijital saat, radyo ve hatta televizyonlu olanlar da var. Bazı aynalar ise kendilerini ısıtarak yüzeylerinde buhu oluşmasını engelliyorlar.

Ledli ayna, Koçtaş.

Akıllı aynayı ben takabilir miyim? Akıllı aynalar aydınlatmalı olduğundan elektrik bağlantıları bulunuyor. Bu nedenle bu aynaları bir elektrikçinin monte etmesi çok daha güvenli olur. Ancak bazı aynaların aydınlatması pil ile çalışıyor, onları kendiniz de asabilirsiniz.

Akıllı aynalar güvenli mi? İster elektrikli, isterse pilli olsun akıllı aynanızı banyoda kullanırken lavabo ya da su kaynağından 60 cm yukarıya asılmış olmasına dikkat edin. Ayrıca güvenliği sağlamak için kullanım talimatlarını da dikkatle inceleyin.

Akıllı aynadan en iyi şekilde nasıl yararlanabilirim? Bu aynalar akıllı teknolojinin son yeniliklerinden yararlandığı için onları kullanırken adeta bir akıllı telefon kullanır gibi davranmanız gerekiyor. Kullanım kılavuzlarını dikkatlice okuyun. Eğer aynanızın sadece aydınlatma özelliği varsa sorun yok. Ama televizyon, radyo, saat gibi ekstra özellikler yüklüyse kullanım kurallarına dikkat edin.