Adım adım yuvaya dönüşen bir ev

0

Yeni evli Aksoy çifti, Çatalca’daki çatı dubleksini eklektik stilde, konforlu ve sıcacık bir yuvaya dönüştürmüşler.

Zeynep ve Utku Aksoy çifti bundan bir buçuk yıl önce hayatlarını birleştirmişler ve kendileri için sıcacık bir yuva kurmak üzere kolları sıvamışlar. Çatalca’daki 140 metrekarelik çatı dubleksi, onlara doğayla iç içe bir yaşam imkanı sunmuş. Bu eve taşınırken ilk öncelikleri ailelerine yakın bir yerde oturmak olmuş: “Daha sonra konumunu beğendik. Evi dolaştığımızda ise kafamızda tasarladığımız fikirleri hayata geçirebileceğimiz bir iç mimariye sahip olduğunu gördük ve düşündüğümüz her şeyi uyguladık.”

Evin alt katında salon, yatak odası ve mutfak, üst katında ise keyifli bir oturma odası ile hobi odası bulunuyor. Zeynep Hanım evlerini dekore ederken yaptıklarını şöyle anlatıyor: “Henüz yeni inşa edildiği için herhangi bir tadilat yapmadık. Evimizin girişinde sıcak ve samimi bir ortam yaratmak istedik. Salonumuzda ve yatak odamızda ise daha fazla country ve vintage tarzı hakim. Mutfağımızın ve üst katımızın ise daha canlı, enerjik ve ferah olmasına özen gösterdik.”

Evin genelinde aydınlık bir hava oluşturmak için duvarlarda beyaz tonlar tercih edilmiş. Mutfakta ise pastel tonlar hakim. Üst katta ise daha canlı tonlara gidilmiş.

Rahatlık ve şıklığa önem verilen salonda modern ve klasik parçalar buluşmuş. Burada aile yadigarları, genç çiftin kendi yaptıkları aksesuarlar örneğin geyik başı ve tablolar, bit pazarlarından alınan mobilya
ve aksesuarlar bir arada kullanılmış. Ayrıca bir çok el emeği aksesuara da yer verilmiş. Örgü puflar ve sepetler Utku Bey’in annesi tarafından yapılmış.

SALONDA kullanılan mobilyalar Masko’daki Dream Time’dan. Orta sehpa Mudo Concept, küçük sandıklar Home Sweet Home, köşe sehpalar ise Ikea’dan.

YATAK ODASINDA romantik ve nostaljik bir hava hakim. Açık renk mobilyalar aileden kalma aksesuarlar ile birlikte kullanılmış. Dolabın kapak içlerinde kullanılan bölmeler toka ve taçlar için uygun bir depolama alanı yaratıyor.

HOBİ ODASINDA yıldız manzaralı bir okuma köşesi de var. Bu odadaki eşyaların bir çoğu aile yadigarı.

ÜST KATTAKİ oturma odasında kırmızı-beyaz konsepti devam ediyor ve rahatlık ön planda. Koltuk ve aydınlatma Ikea’dan.

MUTFAĞIN ayrı bir enerjisi var. Sabah kahvaltılarının edildiği Ikea’dan alınan masa ve sandalyeler beyaz renkte tercih edilmiş. Sandalyeler pastel pembe minderlerle tamamlanmış.

HAZIRLAYAN GÜNSELI BÜYÜKSAĞIŞ FOTOĞRAFLAR IBRAHIM ÖZBUNAR

Yorum yazın

E-posta adresiniz paylaşılmayacaktır.