Yatak odasına renk geldi

Siz de IKEA tarafından evinizin yenilenmesini istiyorsanız gbuyuksagis@doganburda.com adresine odanıza ait fotoğrafları mail atabilirsiniz.

Ikea İç Mimarı Esra Parlakulaş, önce ev sahibesi Aysel Aydın ile görüştü. Uzun zamandır kullandıkları mobilyaları artık eskimişti. Ferforje yatakları da yapısı nedeniyle duvardan gelen soğuk yüzünden üşümelerine neden oluyordu. Bu ihtiyaçlara göre oda yeniden planlandı. Önce Jotun tarafından odanın rengi değiştirildi. Dolap içleri olabildiğince  çekmeceli ve kullanım kolaylığı sağlayan ekstra depolama alanlı hale getirildi. Yatak olarak çekmeceli ve yatak başı olan bir ürün seçildi. Böylece fazla depolama alanı da sağlandı. Ayrıca kitap okumayı seven Aysel Aydın için bir köşe de düzenlendi.

Yatak
Yatak olarak yüksek yatak tercih edildi. Yatağın altı depolama alanı olarak da kullanılabilsin diye… Malm yatak.

Okuma köşesi
Pencere kenarında bir okuma köşesi oluşturuldu. Bu alana bir koltuk ve kitaplar için raflar yerleştirildi. Tulllsta koltuk, Sanela perde, Adum halı.

Nevresim
Yatakta renkli nevresim ve yatak örtüleri tercih edildi. Lyckoax nevresim takımı, Karit yatak örtüsü.

Depolama için
Gardırobun içi alternatif depolama ürünleri ile değerlendirildi. Skubb 6 gözlü katlanıp, asılabilen çekmece, Skubb saklama kutusu.

Saklama kutusu
Çekmecelerin içerisinde saklama kutuları kullanıldı. Skubb çekmece içi saklama kutusu.


Kitaplar için
Okuma alanına kitapları koymak için raflar asıldı. Förföja kutu raf.

HAZIRLAYAN GÜNSELİ BÜYÜKSAĞİŞ FOTO⁄ĞRAFLAR İBRAHİM ÖZBUNAR