Ruhumuz Akdenizli: Akdeniz stili ev dekorasyonu ve şifreleri

Son güncelleme:

Çok geniş bir coğrafyaya yayılan Akdeniz kültürü, birbirinden farklı desen-renk-doku zenginliğine sahip onlarca temaya ev sahipliği yaparak, iç mekan dekorasyonu için herkese sonsuz bir ilham kaynağı oluyor.

İTALYA SAHİLLERİNDE GİBİ

Gün batımında, Amalfi kıyıları kadar gerçek olan bu Akdenizli sofra için biraz mavi, birkaç asma ya da zeytin dalı yeter de artar bile…

MİKONOS RÜYASI

Alçının, minimalist mimarinin ve beyazın tüm tonlarının buluştuğu bu coğrafya natürel bir Akdeniz stilini temsil ediyor.

Zara Home.

YUVARLAK GEOMETRİKLER

Geometrik desenler özellikle İspanya ve Fas gibi Kuzey Afrika’ya özgü Akdeniz motiflerinde sıklıkla karşımıza çıkıyor, ama tek bir farkla: Yuvarlak hatlarıyla…

Harmony nevresim takımı, Cottonbox.

AKDENİZ STİLİ EV DEKORASYONUNUN ŞİFRELERİ

Yaşam alanlarına Akdeniz tarzı bir atmosfer katmak için…

  • Zeminde ya da duvarlarınızın bir bölümünde çini karolar kullanabilirsiniz. Ayrıca çini desenli tekstil ve aksesuarlar da bu etkiyi güçlendirir.
  • Koyu renkli, ağır mobilyalar yerine hafif ve açık tonlarda mobilyalar Akdeniz’e özgü hafiflik hissini elde etmenizi sağlar.
  • Kum, deniz kabuğu renkleri ve denizin tüm tonları yaşam alanlarının her metrekaresinde yer alabilir.
  • Oryantalist bir hava için fuşya, yanık turuncu, amber gibi renkleri dahil edebilirsiniz. Kuzey Afrika’ya özgü kıvrımlı hatlar, yuvarlak fener ve vazolar, demir işçiliğinin olduğu mobilyalar, ferforjeler, bakır nüanslar da dekorasyon stilinize zenginlik katacaktır.
  • Bu stilin olmazsa olmazlarından biri el yapımı seramikler ve terrakotalardır. Her rengini, cilalı ya da cilasız her türlü yüzeye sahip olan toprak objeleri kullanabilirsiniz.

Akdeniz stili ev dekorasyonunda denizci stili= Rahat+sportif

https://www.evimdergisi.com.tr/denizci-stili-rahatsportif/