Romantik bir düş evi

0

Çekmeköy’de açık renk duvarlarla, beyaz ağırlıklı mobilyalarla, ahşap dokularla ve düz hatlarla kendini gösteren bir apartman dairesindeyiz.
Emel ve Metehan Pınar çifti 11 yaşındaki oğulları Alp ile Çekmeköy’deki bu evde kendilerine keyifli bir yaşam alanı inşa etmişler. 129 metrekare kullanım alanına sahip daire 3 oda 1 salondan oluşuyor.
2006 yılında, Bakırköy gibi, çok işlek ve gürültülü bir muhitte otururan aile bir tesadüf eseri Çekmeköy’de henüz yeni yapılan bu siteye taşınmışlar.
Evi satın alırken onları etkileyen şeylerden biri de yeşil alanlarının bolluğu ve pencereden görünen, devasa göl manzarası  olmuş. Çünkü oğulları Alp’in, yeşilin içinde, su, çamur, toprak, çim, kuş, böcekle haşır neşir olarak  büyümesini, bisiklete rahatça binebilmesini, arkadaşları ile mahalle ortamında top oynayabilmesini istiyorlarmış.
Çift dekorasyon işlerine oldukça meraklı. Metehan Bey’in özellikle ahşap işlerine eli yatkın. Yapı marketlerden aldığı çam  ağacı tahtalarla harikalar yaratıyor.
TV sehpası, salondaki orta sehpa ve yemek masası onun eseri. Mobilyaların yanı sıra minik sandıklar da yapıyor. Sandıkların boyamaları da Emel Hanım’a ait.
Evin genelinde, duvar rengi olarak, eve aydınlık ve ferah bir hava kattığı için açık griyi tercih etmişler. Evdeki aksesuarlar Mudo Concept, Zara Home, Boyner Evde, Madame Coco ve Ikea’dan alınmış.

Salon (Yukarıdaki Fotoğraf)
Ev sahiplerinin neredeyse bütün zamanları bu mekanda geçiyor. Sadece misafir için alınan mobilyalar ve koltuklar onlara  göre değil. Bu nedenle odalarını da bu mantığa göre döşemişler.Tercihlerini rahat mobilyalardan yana kullanmışlar. Salondaki koltuklar Mudo Conceptve Ikea’dan alınmış.

Mutfak hikayeleri…
Emel Hanım’ın mutfağı sürekli çalışan bir atölye gibi. Bu evde ekmek de yoğurt da evde yapılıyor. Bu alanda da beyaz  renk tercih edilmiş. Mutfakta duran raf Ikea’dan alınmış. Onun üzerine ev sahibinin yaptığı bir pano yerleştirilmiş. Mutfak dolapları ise önceleri koyu renkmiş. Emel Hanım dolapları beyaz renge boyamış.

HAZIRLAYAN GÜNSELİ BÜYÜKSAĞİŞ FOTOĞRAFLAR İBRAHİM ÖZBUNAR 

Yorum yazın

E-posta adresiniz paylaşılmayacaktır.