Yatak başı önerileri ve kendin yap tarifleri – Kendi yatak başınızı oluşturun

0

yatak başı

Renkli bantlarla yapabileceklerinize şaşıracaksınız. Maliyeti olmayan bu pratik çözümle yatak başı olmayan yataklarınız şıklık kazanacak. Evim Dergisi arşivinden…

Yatak başınız yok mu? Hiç sorun değil. Hem çok hesaplı, hem de çok yaratıcı olan bu yatak başı çözümü ile odanızda değişimi pratik şekilde sağlayabilirsiniz.

MALZEMELER

  • Farklı desenlerde renkli bantlar
  • Makas

RENKLİ BANTLARLA YATAK BAŞI YAPILIŞI *

Renkli bantlarla yatak başı yapmak için önce ana çerçeveyi oluşturun. Ardından, yatağınızın eni ile eşit şekildeki çerçevenin içerisine farklı renkte bir bantla ikinci bir çerçeve yapın.

Son olarak tam ortaya denk gelecek şekilde, yine bantları kullanarak zikzak desenler yapın.

YATAK BAŞINA FARKLILIK KATIN *

Yatak başınızda farklılık yaratmak için uzun kordon aydınlatmalardan faydalanabilirsiniz.

YATAK BAŞINA HESAPLI DOKUNUŞ *

Halihazırda bir yatak başınız yoksa ve almak için çok bütçeniz de yoksa, aynı renkten farklı desenlerde duvar kağıtları alın.

Bundan altıgenler kesin. Yatağınızın baş kısmına bu altıgenleri petek görünümünde yapıştırın. Eğer zengin görünmesini istiyorsanız yatağın her iki tarafından 20 cm taşma yapacak şekilde uygulayın.

Duvar kağıdı ile yatak başı yapılışı

YATAK BAŞINA ALÇIDAN RAF *

Yatak başınıza alçıdan bir raf yaptırarak şık ve işlevsel bir alan oluşturabilirsiniz. Alçı rafı kendi renginde boyamadan bırakacaksanız beyazla kontrast yaratan renkler tercih edebilirsiniz. Örneğin kırmızı-beyaz, lacivert-beyaz ve siyah-beyaz gibi.

ŞIK BİR ÖNERİ

Koyu renk duvar, açık renk süslemeler; ya da tam tersi koyu renk süsleme ve açık renk duvar renkleriyle çarpıcı bir etki elde etmeniz mümkün. Süpürgelik ve tavan süslemelerini dilediğiniz formlarda yapıştırarak yatak başınızı oluşturabilirsiniz.

KENDİN YAP TARİFLERİ

Daha fazla pratik öneri ve kendin yap tarifi görmek isterseniz “Kendin Yap” sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

KAKTÜS DESENLİ TABAKLAR

Kaktüs desenli tabaklar oluşturarak duvarınızı renklendirin. Az malzeme ile mükemmel sonuçlar almak hiç bu kadar eğlenceli ve kolay olmamıştı. Evim Dergisi’nin videosuna ve bu pratik önerinin tarifine aşağıdan ulaşabilirsiniz.

ESKİ ÇEKMECELİ DOLAP YA DA MASANIZDA ÇİÇEKLER AÇSIN

Bazen kullanmadığımız eşyaları nasıl değerlendirebileceğimizi bilemeyiz. Örneğin eski bir çalışma masası ya da çekmeceli bir dolabın büyük bir saksıya dönüşebileceği kimin aklına gelirdi… Sizin de değerlendirmek istediğiniz eski çekmeceli bir dolabınız varsa aşağıdaki pratik fikir tam size göre!

Yorum yazın

E-posta adresiniz paylaşılmayacaktır.