Glam-romance stili nedir? Stilin püf noktaları nelerdir?

glam-romance-stili
glam-romance-stili

Glam-romance stili lüks romantizmi anlatır. Lüks yüzeyler, feminen ve romantik detaylar, pastel ve metalik ışıltılar… Şıklığından ödün vermeyen Glam-romance stili zamansız ve gösterişli iç mekanlar yaratma konusunda iddialı bir seçenek.

GLAM-ROMANCE NEDİR? *

Beş duyuya seslenen bir stil bu, çiçek desenleri nereyse burnunuza o kokuları taşıyabilir, metalik yüzeylerin yarattığı ışıltılar ise gözlerinizi kamaştırabilir. Cazibesi yüksek bu stil özellikle yemek odası, yatak odası ve ana yaşam alanlarında iddialı bir dekorasyon stili yaratmanın da anahtarı.

Floria Doğtaş

GLAM-ROMANCE STİLİNDE RENK SEÇİMİ *

Lüks romantizmin en önemli bileşenlerinden biri yalın bir zarafet taşıyor oluşu. Bu sebeple her şey abartıdan uzak ve son derece yalın. Bu hissiyatı en iyi şekilde besleyen ve hatta ön plana çıkaran şey ise renkler. Olabildiğince pastel bir renk kartelası edinmeye çalışın. Ekru, beyaz, toz pembe, şeftali, su yeşilleri çok yakışır.

Doğtaş Alice

GLAM ROMANCE STİLİ İÇİN MALZEMELER *

Işığı adeta süzüyormuş hissi uyandıran incecik tül perdeler, tiril tril kumaşlar, parlak şöniller ile metalik yüzeyler stilin olmazsa olmazları arasında yer alıyor.

Mobilyalarda sadece bronz, pirin., altın ya da roze gibi metal kaplamalar değil aynı zamanda lake gibi parlak yüzeyler ya da aynadan yapılmış dresuar ve sehpa gibi parçalar da tercih edebilirsiniz.

Doğtaş Alice

FORMLAR *

Torna etkisi ya da Louis Kenz ayaklar tercih edebilirsiniz. Kıvrımlı forma sahip mobilyalar romantizmin dozunu arttırır. İşçiliğin çok olduğu mobilyalar aynı zamanda lüks hissini de çağrıştırır.

Doğtaş Alice
Glam
Glam Chic
Kelebek Levana
Kelebek Levana

En romantik stil: Parizyen

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Büyükçekmece’de 110 m2’lik detaylarla zenginleşen bir ev

OTELLER

Doğan Grubu otel yönetimini Hilton’a emanet etti