Küçük bütçeler, doğal malzemeler, pratik dönüştürme-yenileme fikirleri ile aynı yatak odasında kaç farklı stil elde edilebilir, merak ediyorsanız, tam da aradığınız fikirlerle dolu bir odadayız.

HER SEFERİNDE FARKLI BİR KOSTÜMLE KARŞIMIZA ÇIKAN BİR YATAK ODASI

Instagram’da @zebodeko adıyla tanıdığımız Birgitte De Paepe’nin Fransa’nın provans bölgelerinden biri olan Rocbaron’da yer alan bu evi adeta tropik bir harikalar diyarı. Biz ise neredeyse her seferinde başka bir kostümle karşımıza çıkan bu yatak odasına, deyim yerindeyse aşık olduk. Yaklaşık 10 yıldır evin sahibi olan Brigitte, 2 köpeği ve 3 çoçuğuyla birlikte yaşıyor.

SARMAŞIKLARIN GÜCÜ ADINA

Kuru dallara sarmaşık sardırarak, yatak başına hoş ve natüralist bir detay ekleyebilirsiniz.

KİTAPLAR OLMADAN ASLA!

Yatak başına dizilen kitaplar çok çarpıcı bir detay ekliyor. Ayrıca yatak başı olmayanlar için de çok pratik ve de çok güzel bir fikir değil mi?

BAMBU PERDE NEREYE?

Mesela yatağın üzerine! Bambu perdeleri yatağın üzerinden yanlara doğru sarkıtarak bir cibinlik yapabilirsiniz. Birgitte, yatak odasının devamında da Meksika stilinden ilham almış.

ROMANTİZM RÜZGARI

Birgitte, bir dönem bu çiçekleri kurutmuş. Sonra nerede, nasıl kullanabilir diye düşünürken yatağın üzerine çıtalar yaptırıp asmayı denemiş.

TÜLLERİN İÇİNDE

Beyazın, uçuş uçuş ve yalın enerjisini yatak odanıza taşımak isterseniz ince ketenlerden ya da bembeyaz tüllerden yatağınızın üzerinden hafif aşağı doğru volanlar vererek asabilirsiniz.

PALMİYEDEN BİR BAŞLIK

Kişisel cennetinizi yaratmak mı, neden olmasın? Birgitte gibi siz de palmiyelere ayrı bir aşk duyuyorsanız yatak başınızı palmiye dallarıyla süsleyebilirsiniz. Üstelik mevsime de çok yakışır.

KURU DALLAR AŞKINA

Palmiyeler kuruduğunda çok değişik formlar alabiliyor. Kuru bambu, kurutulmuş palmiye dalları ya da sazlarla tropik iklimlere özgü bir dekorasyon stili yaratabilirsiniz.

HAZIRLAYAN: İLKE YILMAZ
FOTOĞRAFLAR: @ZEBODEKO
Evim Dergisi 2019

Yatak odasını nasıl planlamalı? Dekorasyon önerileri