Masalsı kış beyazı

Doğa kış mevsiminde sihirli dokunuşları ile dış mekanları süslerken, biz de karın bu masalsı etkisini içeriye taşıyoruz. Beyazın tüm tonlarını kucaklayan evler yalın ama bir o kadar davetkar bir atmosfer yaratıyor.

Kar gibi, sınırsız ve berrak
Soğuk sizi durdurmasın. Ham ahşapların süslediği bir verandada sıcacık içeceğinizle beyaza doğru bir yolculuğa çıkın.

Mekan, Golden Key Kartalkaya.

Beyazı en çok özdeşleştirdiğimiz stil, İskandinav stilidir. Ana vatanının kuzey ülkesi olmasının başlıca sebebi ise  karanlık geçen kış aylarıdır. Güneşi az gören bu ülkelerde beyaz aydınlık iç mekanlar yaratma konusunda  kusursuz bir görev üstlenir. Işığı yansıtma özelliği ile bilinen bu renk, bir mekanı olduğundan daha geniş  göstermenizi sağlar, ferahlık hissini artırır. Her mevsim dönüşünde evimizi de o mevsimin ruh haline hazırlamak  dekorasyona gönül veren herkesin sık sık yaptığı bir şey. Beyaza renk, ton ve doku ekleyerek onu mevsime  uyarlamak belki de diğer renklerle olan iletişimimizden çok daha kolay.
Kış mevsiminde örgü, kroşe, post, kürk gibi dokularla beyaza eşsiz bir sıcaklık hissi ekleyebilir, iç mekanları  davetkar kılabilirsiniz. Benzer şekilde beyaz ya da huş rengi ahşaplar, galvaniz, bronz, gold detaylarla  zenginleştirebilirsiniz. Mumlar ve aydınlatmalarla kış akşamlarını loş kılabilirsiniz.

Kadife
Kadife dokulu kumaşlar görsel ve dokunsal sıcaklık hissi verir.

Kinetic kadife kumaşlar, Jab.

Dokun bana!

Yapay post ve kürkler sarıp sarmalayan hissi ile beyaz renk kartelasının favori dokuları arasında yer alıyor.

Battaniye, Tchibo.

Huzur mutfakta!

Beyaz raflar, ve tekerlekli beyaz bir ada ünitesi ile siz de klasik bir İskandinav mutfağı yaratabilirsiniz.

Crate&Barrel.