İzmir Urla’daki 250 m2’lik bu evde başrolde mutfak var!

Bir otelde yönetici olarak çalışan Gökçe Hanım ile executive chef eşi Mustafa Bey’in, Urla’daki country stili evinde başrol mutfak…

Mutfak sadece bir mutfak değil aynı zamanda evin ana yaşam alanı. Çift zamanının çoğunu bu alanda geçiriyor. Kır evi stilindeki dolaplar beyaz ve maviye boyanmış.

250 METREKARELİK MÜSATAKİL EV *

İzmir Urla’ya bağlı Kuşçular Köyü’nde 250 metrekare üzerinde planlanan müstakil bir evdeyiz. Otel yöneticisi Gökçe Hanım ve Executive Chef olan eşi Mustafa Bey yaklaşık 5.5 sene önce taşındıkları bu evi sıfırdan ele almışlar.

“Evde rahatlıkla 4-5 yatak odası çıkarabilecekken, biz büyük bir salon ve neredeyse salon kadar büyük bir mutfak-yaşam alanı yaptık, Bu yaşam alanında kuzinemiz, oturma, yeme alanımız ve mutfağımız var” diyor Gökçe Buğday. Önce yeni evin çizimini yaptırmışlar ve ardından inşaat yaklaşık altı ay sürmüş: “Genel itibariyle İspanyol, Fransız kır evi ile Rum evlerinin mimari tarzında bir ev hayal edip evimizde tüm bunları kombinledik. Yaşam alanlarında genellikle bej tonları hakim. Bu renge mavi tonları ekledik. Zeminlerde çini karo tercih ettik. Mobilyalarda kır evi tarzını yansıtan mobilyalardan yana seçim yaptık.”

Mutfakta zemininde çini karolar kullanılmış. Duvarda ise, diğer alanların aksine bu karolar ile uyumlu bir mavi tonu tercih edilmiş.Salonda, nişin içi kitaplık haline dönüştürülerek keyifli bir okuma köşesi oluşturulmuş.

Antrede evin genel havasına uygun seçimler yapılmış. Zeminde yine çini karolar ön planda.

Çocuk odasında depolamalı, geniş bir yatak kullanılmış.

“Modern dekorasyon sevmiyorum. Bana göre ev dediğin socak, samimi olmalı. Kır evi ya da Provence diyebileceğimiz bir konsept belirledik ve evimizi zevkimize uygun seçimlerle dekore ettik.”

Salonda, nişin içi kitaplık haline dönüştürülerek keyifli bir okuma köşesi oluşturulmuş.

HAZIRLAYAN: GÜNSELİ BÜYÜKSAĞİŞ
FOTOĞRAFLAR: İBRAHİM ÖZBUNAR
Evim Dergisi 2017

İzmir Güzelbahçe’de enerjisi yüksek eve konuk olduk

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evi-bölmek için fikirler

Ev terapisti yanıtladı: Salon ile antreyi nasıl bölebilirim?

Bahçeye rengarenk çiçekler dökülsün: Konfeti atan ağaçlar