İzmir Güzelbahçe’de enerjisi yüksek eve konuk olduk

Son güncelleme:

İzmir Güzelbahçe’de sahipleri gibi pozitif enerji taşıyan bir evdeyiz. Bu evin yaşam alanlarından ve bahçesinden etrafa farklı bir sıcaklık yayılıyor.

İzmir Güzelbahçe’de 3 katlı bir evdeyiz. Nilgün-Nami Torunoğlu çiftine ait olan ev 5 yıl haftasonu evi olarak kullanılmış, ancak 2 yıldır çift yaz-kış burada yaşamaya başlamış.

4 ODA, 1 SALON, 3 BANYO, 1 ÇAMAŞIR ODASI

200 metrekarelik bir bahçenin içinde konumlanan ev 4 oda, bir salon, 3 banyo ve bir çamaşır odasından oluşuyor. Evimiseviyorum adlı blogun sahibi olan Nilgün Hanım dekorasyonu çok sevdiği için evinin herşeyiyle birebir ilgilenmiş.

Çift pozitif enerjilerini evin her köşesine yansıtmış, böylelikle de insanın içini ısıtıveren bir yaşam alanı ortaya çıkmış. Torunoğlu çifti evin ilk sahipleri oldukları için taşındıklarında fazla bir yenilik yapmak durumunda kalmamışlar.

BELLİ BİR TARZIMIZ YOK AMA KIR EVİ TARZINA YAKINIZ

Nilgün Hanım evini şöyle anlatıyor: “Dekorasyonda belli bir tarzımız yok ancak kır evi tarzına yakın olduğunu söyleyebilirim. Bizim için evimizde rahatlık ön planda gelir. Evin her odasını, her köşesini kullanıyoruz. Üstelik evin içinde 1 köpek, bir kedi ve bahçede de -sayısı değişmekle birlikte şu anda- 7 kediyle yaşıyoruz. Böylesi bir yaşamda evde şıklıktan ziyade rahatlık ve basitlik ister istemez ön plana çıkıyor.”

Torunoğlu çifti evlerini evcil hayvanlarıyla paylaşır. Bahçede yaşayanlar ile birlikte 8 kedi ve bir köpekleri bulunuyor. Bahçenin her yerinde minik detaylar göze çarpıyor. Çakıl taşlarıyla dolu minik havuz, kuş evleri, dallardan sarkan çanlar bunlardan sadece birkaçı.

DEKORASYON MEVSİMLERE GÖRE DEĞİŞİYOR

Nilgün Hanım evinin dekorasyonunu mevsimlere göre değiştiriyor. Kışın sıcak renkler, yazın ise beyaz ve pastel tonlar ön plana çıkıyor. Böylece evin havası da bir anda bambaşka bir hale bürünüyor.

Çift için bahçe oldukça önemli, daha evde tadilata başlamadan bahçeyi planlamışlar: “Bahçe gerçekten çok kötü durumdaydı, hatta bahçe bile denemezdi. İlk işimiz doğru bir peyzaj tasarımcısıyla çalışmak oldu. Her bitkiyi tek tek birlikte seçip dikimini yaptık. Bahçe evin çocuğu gibidir.”

Salonda açık renkler ve rahat mobilyalar dikkat çekiyor. Evdeki mobilyaların birçoğu özel olarak yaptırılmış. Zaman içerisinde Coastal Homes ve Ikea’dan alınan parçalar eklenmiş.

Salon bir kış bahçesine açılıyor. Burada da bir yemek ve oturma alanı bulunuyor, kış bahçesi adeta salonun bir parçası haline gelmiş. Bu alan bahçeye açılıyor.

MUTFAK DEKORASYONU

Mutfağın çizimi Nilgün Hanım tarafından yapılmış. Yeşil rengi de özel olarak seçmiş. Çizimi ise İzmir Karabağlar’dan Beşir Usta’ya uygulatmışlar.

HOBİ ODASI DEKORASYONU

Evde iki ayrı hobi odası bulunuyor. Nilgün Hanım kendi hobi odasında patchwork, kanaviçe, dekoratif boyama ve örgü işleri yapıyor.

Nami Bey’in odası ise koleksiyonlara ev sahipliği yapıyor. Nami Bey zengin bir yemek kitabı koleksiyonunun sahibi. Ayrıca tarihi eski yıllara dayanan gazoz ve rakı şişelerini de biriktiriyor.

YATAK ODASI DEKORASYONU

Yatak odasındaki mobilyalarda rahatlık, sağlamlık ve kullanımlarındaki kolaylık ön planda. Karyola Ikea’dan alınmış.

BAHÇE DEKORASYONU

Bahçede salıncağın da yer aldığı bir oturma alanı oluşturulmuş. Burası keyifli akşam yemeklerinin vazgeçilmez mekanı.

HAZIRLAYAN: GÜNSELİ BÜYÜKSAĞİŞ
FOTOĞRAFLAR: İBRAHİM ÖZBUNAR
EVİM DERGİSİ 2015