Hangi burca, hangi çiçek? Sevgililer gününde mutlu edin!

Burca göre hediye çiçek arıyorsanız, sevgililer gününde ya da özel günlerde sevdiklerinize hediye edebileceğiniz birbirinden güzel çiçekler var. Koç burcundan balık burcuna, aslan burcundan ikizler burcuna kadar hangi çiçek hangi burç için iyi bir seçenektir anlatıyoruz.

Bahçenize hangi çiçeği ekeceğinize bir türlü karar veremiyorsanız burcunuzdan etkilenin ve onun önerdiği çiçeği seçin.

BURÇLARA GÖRE ÇİÇEKLER

KOÇ BURCU ÇİÇEĞİ (21 Mart – 20 Nisan)

İlkbaharda doğan koçlar lale gibi bahar çiçekleriyle uyum gösterirler. Cesur ve enerjik kişilikleri nedeniyle gül ve deve dikeni gibi dikenli bitkilerden de hoşlanırlar. Onlara bahçelerinde yer verirler. Parlak kırmızı gibi cesur renklerdeki çiçekler de onların özgüvenini artırır.

Bu yazımız da ilginizi çekebilir: Koç burcu için dekorasyon önerileri

BOĞA BURCU ÇİÇEĞİ (21 Nisan – 21 Mayıs)

Toprak burcu olan boğalar tam bir doğa aşığıdır. Yemyeşil bir görünüm ya da nergis ve kiraz çiçeği gibi pastel renklerdeki bahar çiçekleri onları büyüler. Boğalar bahçelerini renkli, güzel ve tatlı kokular yayan yasemin, leylak, nergis gibi çiçeklerle doldurabilirler.

Bu yazımız da ilginizi çekebilir: Boğa burcu için dekorasyon önerileri

İKIZLER BURCU ÇİÇEĞİ (22 Mayıs – 21 Haziran)

Açık fikirli ve meraklı ikizler burcu bahçesinde kimsenin adını duymadığı çiçekler yetiştirmek için denemelere açıktır. Bahçesinde alışılmadık orkide türlerine ve vahşi güllere rastlayabilirsiniz. Hava burcu olan ikizler aynı zamanda havadar olma eğilimindedir.

Bu yazımız da ilginizi çekebilir: İkizler burcu için dekorasyon önerileri

YENGEÇ BURCU ÇİÇEĞİ (22 Haziran – 22 Temmuz)

Yengeçler uğraşmayı seven yapıları nedeniyle tohumdan çiçek yetiştirmekten hoşlanırlar. Birçok sebzenin yanı sıra kadife çiçeği gibi bitkileri yetiştirmek onlara ayrı bir keyif verir. Yönetici gezegenleri ay olduğu için gece açan çiçekleri de severler.

Bu yazımız da ilginizi çekebilir: Yengeç burcu için dekorasyon önerileri

ASLAN BURCU ÇİÇEĞİ (23 Temmuz – 23 Ağustos)

Aslan burcunda doğanlar dramadan hoşlandıklarından dolayı büyük çiçekleri severler. Lilyum gibi boru şeklindeki büyük çiçeklerden hoşlanırlar. Bütün gezegenlerin etrafında döndüğü güneşin rengi olan sarı çiçekler de onların favori rengidir.

Bu yazımız da ilginizi çekebilir: Aslan burcu için dekorasyon önerileri

BAŞAK BURCU ÇİÇEĞİ (24 Ağustos – 22 Eylül)

Ayrıntı düşkünü başaklar sürekli çiçeklerin yataklarını düzenlemek ve budama işleriyle ilgilenirler. Portakal çiçeği gibi narin çiçeklerle onların mükemmellik aşkını şımartabilirsiniz. Sakinleştirici kokusuyla lavanta da onun kısa bir mola vermesini sağlayabilir.

Bu yazımız da ilginizi çekebilir: Başak burcu için dekorasyon önerileri

TERAZİ BURCU ÇİÇEĞİ (23 Eylül – 22 Ekim)

Burçlarının simgesi olan terazi onları iyi anlatır. Tasarım çiçek buketleri ve vazo düzenlemeleri gibi yaratıcı işler söz konusu olduğunda onlar her zaman dengeyi ararlar. Nane, adaçayı gibi bitkilerle mavi ortancaları karıştırarak ilginç kombinasyonlar oluşturarak ustalıklarını ortaya koyarlar.

Bu yazımız da ilginizi çekebilir: Terazi burcu için dekorasyon önerileri

AKREP BURCU ÇİÇEĞİ (23 Ekim – 22 Kasım)

Akrep burcunda doğanlar gösterişi sevmeyebilirler, ama yine de dramatik ve egzotik bitkilerden hoşlanırlar. Siyah orkide ve fener çiçeği onların beğeneceği çiçeklerdir. Akreplerin bahçeleri için klasik sonbahar çiçeklerinin yanı sıra koyu ve toprak tonlarını taşıyan çiçekleri önerebiliriz.

Bu yazımız da ilginizi çekebilir: Akrep burcu için dekorasyon önerileri

YAY BURCU ÇİÇEĞİ (23 Kasım – 21 Aralık)

İyimser ve neşeli yaylar seyahatleri sever. Bu nedenle de egzotik ve farklı çiçeklerden hoşlanır. Hüsnüyusuf çiçeği ve kirpi otu gibi değişik kır çiçekleri bahçesini süsler. Ayrıca bu çiçekler çok az bakım gerektirdiğinden onlara özen göstermek zorunda da değillerdir ve seyahatlerine rahat devam edebilirler.

Bu yazımız da ilginizi çekebilir: Yay burcu için dekorasyon önerileri

OĞLAK BURCU ÇİÇEĞİ (22 Aralık – 20 Ocak)

Oğlaklar pratik, sorumlu ve muhafazakardırlar. Zamansız çiçekleri tercih ederler. Kış mevsiminde de bahçelerine renk eklemek isterler. Dayanıklı menekşeler ve çam ağacı gibi yapraklarını dökmeyen ağaçları severler.

Bu yazımız da ilginizi çekebilir: Oğlak burcu için dekorasyon önerileri

KOVA BURCU ÇİÇEĞİ (21 Ocak – 18 Şubat)

Kovaya bir kural koyarsanız onu muhtemelen kırar. Parlak ve uzun yapraklı çiçekler hoşuna gider. Eşsiz özelliklere sahip olan çiçekleri tercih ederler. Bahçelerinde heykelsi glayöller ve aloe veralara rastlayabilirsiniz.

Bu yazımız da ilginizi çekebilir: Kova burcu için dekorasyon önerileri

BALIK BURCU ÇİÇEĞİ (19 Şubat – 20 Mart)

balık

Balık burcundakiler kendilerini sembolleri olan balık gibi suya yakın olduklarında iyi hissederler. Bu yüzden bahçelerini suyu seven bitkilerle doldurabilirler. Papirüs, nilüfer ve su zambaklarını önerebiliriz. Lale gibi narin çiçeklerin bakımını rahat yaparlar.

Bu yazımız da ilginizi çekebilir: Balık burcu için dekorasyon önerileri

Burç renkleri ve anlamları

Burcunuz deko-stiliniz konusunda ne diyor? İşte burçların dekorasyon stilleri

Burçlara göre hediye önerileri: Hangi burç hangi hediyeyi sever?