Hangi burca, hangi çiçek? Sevgililer gününde mutlu edin!

BURÇLARA-GÖRE-ÇİÇEKLER
BURÇLARA-GÖRE-ÇİÇEKLER

Burca göre hediye çiçek arıyorsanız, sevgililer gününde ya da özel günlerde sevdiklerinize hediye edebileceğiniz birbirinden güzel çiçekler var. Koç burcundan balık burcuna, aslan burcundan ikizler burcuna kadar hangi çiçek hangi burç için iyi bir seçenektir anlatıyoruz.

Bahçenize hangi çiçeği ekeceğinize bir türlü karar veremiyorsanız burcunuzdan etkilenin ve onun önerdiği çiçeği seçin.

BURÇLARA GÖRE ÇİÇEKLER *

KOÇ BURCU ÇİÇEĞİ (21 Mart – 20 Nisan) *

İlkbaharda doğan koçlar lale gibi bahar çiçekleriyle uyum gösterirler. Cesur ve enerjik kişilikleri nedeniyle gül ve deve dikeni gibi dikenli bitkilerden de hoşlanırlar. Onlara bahçelerinde yer verirler. Parlak kırmızı gibi cesur renklerdeki çiçekler de onların özgüvenini artırır.

BOĞA BURCU ÇİÇEĞİ (21 Nisan – 21 Mayıs) *

Toprak burcu olan boğalar tam bir doğa aşığıdır. Yemyeşil bir görünüm ya da nergis ve kiraz çiçeği gibi pastel renklerdeki bahar çiçekleri onları büyüler. Boğalar bahçelerini renkli, güzel ve tatlı kokular yayan yasemin, leylak, nergis gibi çiçeklerle doldurabilirler.

İKIZLER BURCU ÇİÇEĞİ (22 Mayıs – 21 Haziran) *

Açık fikirli ve meraklı ikizler burcu bahçesinde kimsenin adını duymadığı çiçekler yetiştirmek için denemelere açıktır. Bahçesinde alışılmadık orkide türlerine ve vahşi güllere rastlayabilirsiniz. Hava burcu olan ikizler aynı zamanda havadar olma eğilimindedir.

YENGEÇ BURCU ÇİÇEĞİ (22 Haziran – 22 Temmuz) *

Yengeçler uğraşmayı seven yapıları nedeniyle tohumdan çiçek yetiştirmekten hoşlanırlar. Birçok sebzenin yanı sıra kadife çiçeği gibi bitkileri yetiştirmek onlara ayrı bir keyif verir. Yönetici gezegenleri ay olduğu için gece açan çiçekleri de severler.

ASLAN BURCU ÇİÇEĞİ (23 Temmuz – 23 Ağustos) *

Aslan burcunda doğanlar dramadan hoşlandıklarından dolayı büyük çiçekleri severler. Lilyum gibi boru şeklindeki büyük çiçeklerden hoşlanırlar. Bütün gezegenlerin etrafında döndüğü güneşin rengi olan sarı çiçeklerde onların favori rengidir.

BAŞAK BURCU ÇİÇEĞİ (24 Ağustos – 22 Eylül) *

Ayrıntı düşkünü başaklar sürekli çiçeklerin yataklarını düzenlemek ve budama işleriyle ilgilenirler. Portakal çiçeği gibi narin çiçeklerle onların mükemmellik aşkını şımartabilirsiniz. Sakinleştirici kokusuyla lavanta da onun kısa bir mola vermesini sağlayabilir.

TERAZİ BURCU ÇİÇEĞİ (23 Eylül – 22 Ekim) *

Burçlarının simgesi olan terazi onları iyi anlatır. Tasarım çiçek buketleri ve vazo düzenlemeleri gibi yaratıcı işler söz konusu olduğunda onlar her zaman dengeyi ararlar. Nane, adaçayı gibi bitkilerle mavi ortancaları karıştırarak ilginç kombinasyonlar oluşturarak ustalıklarını ortaya koyarlar.

AKREP BURCU ÇİÇEĞİ (23 Ekim – 22 Kasım) *

Akrep burcunda doğanlar gösterişi sevmeyebilirler, ama yine de dramatik ve egzotik bitkilerden hoşlanırlar. Siyah orkide ve fener çiçeği onların beğeneceği çiçeklerdir. Akreplerin bahçeleri için klasik sonbahar çiçeklerinin yanı sıra koyu ve toprak tonlarını taşıyan çiçekleri önerebiliriz.

YAY BURCU ÇİÇEĞİ (23 Kasım – 21 Aralık) *

İyimser ve neşeli yaylar seyahatleri sever. Bu nedenle de egzotik ve farklı çiçeklerden hoşlanır. Hüsnüyusuf çiçeği ve kirpi otu gibi değişik kır çiçekleri bahçesini süsler. Ayrıca bu çiçekler çok az bakım gerektirdiğinden onlara özen göstermek zorunda da değillerdir ve seyahatlerine rahat devam edebilirler.

OĞLAK BURCU ÇİÇEĞİ (22 Aralık – 20 Ocak) *

Oğlaklar pratik, sorumlu ve muhafazakardırlar. Zamansız çiçekleri tercih ederler. Kış mevsiminde de bahçelerine renk eklemek isterler. Dayanıklı menekşeler ve çam ağacı gibi yapraklarını dökmeyen ağaçları severler.

KOVA BURCU ÇİÇEĞİ (21 Ocak – 18 Şubat) *

Kovaya bir kural koyarsanız onu muhtemelen kırar. Parlak ve uzun yapraklı çiçekler hoşuna gider. Eşsiz özelliklere sahip olan çiçekleri tercih ederler. Bahçelerinde heykelsi glayöller ve aloe veralara rastlayabilirsiniz.

BALIK BURCU ÇİÇEĞİ (19 Şubat – 20 Mart) *

Balık burcundakiler kendilerini sembolleri olan balık gibi suya yakın olduklarında iyi hissederler. Bu yüzden bahçelerini suyu seven bitkilerle doldurabilirler. Papirüs, nilüfer ve su zambaklarını önerebiliriz. Lale gibi narin çiçeklerin bakımını rahat yaparlar.

https://www.evimdergisi.com.tr/burcunuz-deko-stiliniz-konusunda-ne-diyor/
https://www.evimdergisi.com.tr/burcunu-soyle-hediyeni-sec/

Ne Düşünüyorsun?

Yorum lar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
sevgililer-günü-oda-süsleme

Sevgililer Günü oda süsleme – 2020 videolu kendin yap tarifi

krem-kutularından-düzenleyici

Krem kutularını düzenleyici olarak kullanıyoruz