oğlak-burcu-için-dekorasyon-önerileri

Oğlak burcu için dekorasyon önerileri

Son güncelleme:

Oğlak burcu için dekorasyon önerileri Hande Kazanova’dan geldi. Sorumlu, disiplinli ve ayakları her zaman yere sağlam basan Oğlak burcundaki kişilerin dekorasyon tercihleri nelerdir? İşte oğlak burcu için dekorasyon önerileri…

  • OĞLAK BURCU 22 ARALIK – 20 OCAK
  • KLASİK, ŞIK, AĞIRBAŞLI

İsterseniz diğer burçlar için detaylara da aşağıdaki linklere tıklayarak ulaşabilirsiniz.

OĞLAK BURCU İÇİN DEKORASYON ÖNERİLERİ

Geleneksel ve konforlu yaşamayı seven, hayata ciddi ve biraz da karanlık gözlerle bakan Oğlak burcunun yönetici gezegeni Satürn’dür. Satürn mitolojide zamanın efendisidir ve planlamalarla alakalıdır. Aynı zamanda limitasyonları ve sınırları belirler. Bu da Oğlak insanının kendi yaşadığı alanlarda bu sınırları yaratması anlamına gelir. Bu yüzden dümdüz beyaz duvarlar Oğlaklar’a göre olamaz.

Oğlak burcu için dekorasyon önerileri
Villeroy&Boch.

Odanın duvarlarından biri muhakkak onların ruhunu yansıtacak kurşun mavisi, barut rengi olmalıdır. Bu, yaşlı, olgun ve tarihsel bir bakış sağlar. Yine tuğlalardan oluşan bloklar, kirişler, kolonlar bu burç insanlarının dekorasyonda tercih edeceği bir stildir. Geniş odalar, duvar ayırıcıları ve bloklarla sınırları oluşturma işini gayet başarıyla tamamlarlar. Su grupları (Yengeç, Akrep, Balık) nasıl ki deniz ve su kenarlarında rahatsa, toprak grubu mensubu Oğlaklar da doğayla, toprakla iç içe olacağı yerleri, ormana bakan evleri, bahçesi olan ev ve apartmanları tercih ederler. Çok yüksek bir apartman katında oturmak ve yukarıda olmak onlara göre değildir. Ayakları her daim yere, toprağa basmalıdır, zira o zaman yaşadıklarını anlarlar.

Sade, akıllı ve bilinçli Oğlaklar zamana çok önem verirler. Hayatlarının her anını iyi bir şekilde organize edebilmek için zaman çok önemlidir. Birçok Oğlak insanının saatlere ve kronometrelere ilgisi vardır.

ANA YAŞAM ALANI

Çalışkan Oğlaklar, evlerinin bir bölümünde çalışma köşesi yaratabilir.
  • Genel olarak renklere baktığımızda, oldukça geleneksel olduklarını görürüz. Toprak elementi oldukları için kiremit rengi, toprak tonları, koyu kahverengiler, bordolar, koyu maviler ve orman yeşilleri onları tanımlar.
  • Stilleri klasiktir. Kumaşlarda veya koltuklarda kadife rengi çok hoşlarına gider. Dramatik ve şık görünüm için kadife perdeler de kullanılabilir. Yine güderi, süet tarzı kumaşlar ince zevklerini yansıtır. Oğlak insanının melankolik yapısı, zeminlerde de koyu renk döşeme, parke ve ahşap kullanmalarına neden olur. Yine maun rengi mobilyalar, büyük masalar ve tekli koltuklar vazgeçilmezleri olabilir.
  • Koltuklar minimal değil, büyük ve geniştir. Pratik ve kullanışlı koltuklar tercih ederler. Ayrıca dört köşe eşyalardan hoşlanırlar. Büyük deri puflar, geniş kare minderler, yumuşak dokulu, kaşmir koltuk örtüleri, el işi battaniyeler onların evlerinde sıkça karşımıza çıkar.
  • Oğlaklar da, Yay burcu gibi çok fazla süslü, bezeli eşyalardan hoşlanmazlar, ama detaylar çok önemlidir. İyi ve kaliteli eşyaları toplamakta acele etmezler. Her şeyin en kalitelisi ve en iyisi onların olmalıdır. Eski dünya eşyaları, antikalar, ahşap oymalar, içki büfeleri, duvar resimleri, aplikler, şamdanlar, taş heykeller, ender bulunan tarihsel figürler, paha biçilmez porselen takımlar, ince parçalar aksesuar olarak kullanılabilir. Oymalı kutular ve mücevher kutuları yine aksesuar seçimleri arasında yer alabilir.
  • Halılarda, oldukça kaliteli dokuma ve el halılarını tercih edebilirler. Yöresel halılara ilgileri olabilir. Eve daha iyi bir görünüm katması adına, renkleri halıda veya perde de kullanabilirler. Koyu yeşiller ve lacivertler, bej ve kahve tonları halıda da kendini gösterir.
  • Bir grup Oğlak insanı işe olan düşkünlükleri nedeniyle, evlerinde az, öz, konforlu ve iş stiline uygun dekorasyonu tercih edebilir. Bu yüzden klasik ve ağır bir stil yerine daha rahat bir tarz ortaya çıkabilir.

OĞLAK BURCU YATAK ODASI DEKORASYONU

Tepe Home.

Klasik ama etkili Oğlaklar’ın ev dekorasyonunda aynalar önemli bir yer tutar. Yatak odasında da, odayı zenginleştirecek, büyük ebatlı ve eskitilmiş aynalar kullanılabilir. Yatak odası her daim biraz karanlık, zengin ve kış renkleriyle dolu olmalıdır. Koyu bordolar, kiremit rengi ve kahverengi tonları onların kendilerini güvende hissetmelerini sağlar. Açık tonlardan çok hoşlanmazlar. Yatakları, geniş ve rahat olmalı, sırt ve beden ortopedisine uymalıdır. Geleneksel veya daha stil sahibi maun yatak başlıkları rahat uyumalarına yardımcı olur! Şifoniyer ve konsollar koyu renk ahşaptan seçilebilir. Dikkat çekmeyen ama odayı tamamlayan oldukça kaliteli bir halı ile yatak başında şık ve klasik tarzda abajurlar ise vazgeçilmezleri olabilir.

OĞLAK BURCU MUTFAK DEKORASYONU

OĞLAK BURCU MUTFAK DEKORASYONU
Kalebodur.

Oldukça pratik ve planlı olan Oğlaklar, mutfakta da kalite ve kullanışlılık peşindedir. Mutfaklarında tavan kirişi olursa çok şık durur. Taş mutfak tezgahları, ceviz, maun ya da eski, meşe ağacı vitrinli dolaplar hoşlarına gider. Verimlilik onlar için önemlidir. Zeminler taştan ya da koyu renk mermer veya granittten olabilir. Eski seramik bir lavabo, ortama farkındalık katar. Mutfakta eski ama sağlam bir masif masa ve sandalyeler misafirperverliklerini en iyi şekilde yansıtmalarını sağlar. Az ama öz eşya, mutfakları için de geçerlidir. Dışarıdan bakıldığında çok az eşya varmış gibi görünse de, dolaplar tüm gereçlerin gizlenmesi için biçilmiş kaftan olabilir.

OĞLAK BURCU BANYO DEKORASYONU

Bien.

Oğlak burcu için dekorasyon önerilerinden sonuncusu banyo. Simetriye her zaman önem veren Oğlaklar için banyo, geniş ve sade olmalıdır. Lavabo, klozet ve küvet arası sıkışık olmamalı ve lavabo üstünde ya da yanında muhakkak dolap bulunmalıdır. Bu dolaplar tüm ıvır zıvırı yok etmek, net ve temiz görüntü sağlamak adına çok önemlidir. Banyo küçükse bile seramik yerine duvarlara uygulanacak aynalar, banyoyu ferahlatabilir. Evin belki de en modern ve yeni tarza yaklaşan yeri banyosu olabilir. Günün yorgunluğunu atması için keyifli bir küvet veya jakuzi onları mutlu kılar. Koyu mermerler ve granit yine onların banyoda tercihi olabilir.

Hande Kazanova

Daha fazla burç ve dekorasyon önerileri için BURÇLARA GÖRE DEKORASYON sayfamızı inceleyebilirsiniz. Her burç için birbirinden güzel önerimiz var.

Yay burcu için dekorasyon önerileri