Terazi burcu için dekorasyon önerileri

Terazi burcu için dekorasyon önerileri

Son güncelleme:

Terazi burcu için dekorasyon önerileri Hande Kazanova’dan geldi. Sanatçı ruhlu, ilişkilere önem veren ve sofistike özeliklere sahip olan Terazi burcundaki kişilerin, dekorasyon tercihleri nelerdir? İşte terazi burcu için dekorasyon önerileri…

  • TERAZİ BURCU 24 EYLÜL – 23 EKİM
  • SOFİSTİKE DENGE
Terazi burcu için dekorasyon önerileri

İsterseniz diğer burçlar için detaylara da aşağıdaki linklere tıklayarak ulaşabilirsiniz.

TERAZİ BURCU İÇİN DEKORASYON ÖNERİLERİ

Uyuma ve armoniye herkesten daha fazla önem veren Terazi burcunun evi, hava elementi özelliklerine uygun olarak havadar ve güneş gören bir yer olmalıdır. Açık fasatlar, tavandan yere kadar inen veya geniş camlara sahip olan pencereler ve geniş kapılar her daim onların ilgisini çeker. Burçlar kuşağında estetiğe, sanata ve işbirliğine en önem veren burçlardandır. Zevk sahibi olan Teraziler, Venüs’ten aldıkları güzel etkilerle her şeyin en iyisini hak ettiklerini düşünürler ve bunda da haksız değildirler.

Seçkin ve kararsız yapınız sebebiyle dekorasyonda az ve öz parçalar kullanmalısınız. Sanatsal obje ve aksesuarları minimumda kullanmak, maksimum etki sağlar.

ANA YAŞAM ALANI

Denge unsuru Teraziler’in hayatında önemlidir. Bu yüzden evlerini dekore ederlerken, dengelerini bozmayacak ya da sağlayacak eşyalara ve ayrıntılarda simetriye önem verirler. Minimalist yaklaşımlar, dengelerini kolay sağlamak için biçilmiş kaftandır. Kontrastı kolay benimsemeyecek olan Teraziler, zıt renklerden kaçınırlar. Pastel tonlar, açık yeşil, çimen yeşili, açık mavi, mor, lila ve uçuk pembe dekorasyonda kullandıkları renklerin başında gelir. Yumuşak tonlar ve geçişler göz zevklerine hitap etmelidir.

Terazi burcu için dekorasyon önerileri

YALNIZ KALMAYI SEVMEZLER

­İlişkiler onlar için önemlidir. Terazi burçları yalnız kalmayı sevmez. Bunun yansıması olarak evlerinde her şeyden iki tane olmasına özen gösterirler. Salonlarında ya da oturma odalarında 2’li koltuklar, kanepeler, sehpalar ve duvar rafları görebilirsiniz. Uzanmak için büyük minderler ve yer yastıkları evlerinde sıklıkla yer alır. Uzakdoğu motifleri ve rahat oturma yerleri bu burcun insanını dinginleştirir. Hayatlarına biraz daha renk katmak içinse, gül desenli koltuklar, küçük puantiyeler, pötikare örtüler ve patchwork koltuk ve sehpalar kullanmaktan mutluluk duyarlar.

ROMANTİK ETKİLEŞİMLER

Romantik etkileşimler her zaman için Teraziler’i sakinleştirir. Bu yüzden oda parfümleri, mumlar, loş aydınlatmalar, renk oyunları, güzel kadehler, kahve fincanları, kendilerini değişik açılardan görebilecekleri aynalar, etkili müzik sistemleri, yumuşak ve kaygan örtüler salonlarında bulunmalıdır.

Aksesuarlarda, denge önemlidir. Bir duvarda raflar bulunurken, diğer duvarda rafların boyutunda bir tablo, sanatsal çalışma veya onu rahatlatan eşyalarını koyacağı geniş sehpa ya da dresuarlar dengeyi sağlayabilir. Büyük vazolar yine köşe alanlarda dengeyi sağlamakta idealdir.

Halı seçimleri küçük ve orta boydadır. Yine etnik ve egzotik desenler onların ilgisini çeker. Kilimler ve üzerinde ayrıntılar taşıyan halılar diğer burçlardan farklı olarak onların duvarlarını süsleyebilir.

Aydınlatmada, net ışıktan hoşlanmazlar ve romantik etkileşim için yerden aydınlatmaları ve abajurları tercih ederler. Zeminler bambu laminant ya da koyu tonda ahşap olabilir.

Uzakdoğu’ya olan düşkünlüğünüzle, Çin el yazmaları ve duvar süslemeleri duvarlarınıza ayrı bir renk katabilir. Aksesuarlarınızda beyaz ve siyah seramik parçalara yer verebilirsiniz.

TERAZİ BURCU YATAK ODASI DEKORASYONU

Doğtaş.

Teraziler için yatak odası da evin diğer yerleri kadar özenli olmalıdır. Modayı yakından takip eden ve son derece sosyal olan bu burcun mensuplarının birbirinden farklı kıyafet, ayakkabı ve çantaları için ayrı bir odası mutlaka olmalıdır. Yatak odalarında kocaman dolapların olması onların dengesini bozar. Dolaplarında lavanta bulundurmaya bayılırlar. Yatak odalarında minimalist tarzda dekorasyon hoşlarına gider. Karyola yere yakın olmalıdır.

Uzakdoğu motiflerine sahip, basit ve düz hatlı yataklar idealdir. Terazi burçları yatak odalarında açık ve aydınlık renkleri sever. Mor ve tonları, uçuk yeşil ve opal favori renklerindendir. Saten yatak çarşafları ve kuştüyü yastıklar dokunma duyularını harekete geçirir. Zeminler bambu laminant olabilir. Kilim veya halı kontrast oluşturacak canlı renklerde tercih edilebilir. Yine pastel tonlara renk katacak canlı tonlarda ince perdeler mekanı görsel olarak zenginleştirir. Odanın duvar rengini içinde barındıran yastık kılıfları, çarşaf veya yorganlar bu burcun önem verdiği bir şeydir. Teraziler, komodinlerini muhakkak yatak başlarında ve simetrik olarak kullanmak isterler. Sanatla ilgili objeleri az ve öz olmak kaydıyla rahatça kullanırlar. Makyaja ve süslenmeye önem veren Teraziler, geniş ve odanın diğer takımlarıyla uyumlu bir etajeri muhakkak yatak odalarında bulundurmak isterler.

TERAZİ BURCU MUTFAK DEKORASYONU

Terazi burcu için dekorasyon önerileri

Teraziler için evin mutfak kısmı eğlenceli olmalıdır. Genelde salona açılan mutfakları tercih ederler. Mutfaklarında kontrast ışıkları, mutfak malzemelerinde koyu renkleri barındırmayı severler. Taşlardan, ahşaplardan ve granitten oluşan mutfak tezgahları, değişik stilde bataryaları onların seçkin dekorasyon ruhunu iyi yansıtır. Mutfakta yer alan pencere önlerini süslemekten hoşlanırlar. Mutfaklarında pencere olmasa bile, camdan içi görünen bir niş çok hoşlarına gider. Tepsiler, cam kavanozlar, sebzelikler, şekerlikler onlar için önemlidir. Keyif yapmak onlar için vazgeçilmez olduğundan, mutfaklarında son moda elektronik ev aletleri bulundurmak isterler. Tabakların masa örtüsüyle veya peçeteyle takım olmasına özen gösterirler.

TERAZİ BURCU BANYO DEKORASYONU

Çakmak Yapı.

Terazi burcu için dekorasyon önerileri konusunda son alanımız banyo. Banyoları genellikle havadar, aydınlık ve kullanışlıdır. Bornoz takımları, havlular, yapma çiçekler ve değişik aksesuarlar yer alır. Masaj yaptırmaya bayılırlar, bu yüzden banyoda yer alan bir jakuzi onları fazlasıyla dinlendirir. Banyolarında ahşaptan çok taş malzeme kullanmayı severler. Çıplak ayakla basmayı sevmediklerinden banyoyla uyumlu peluş ya da tüylü halılara önem verirler.

Hande Kazanova

Daha fazla burç ve dekorasyon önerileri için BURÇLARA GÖRE DEKORASYON sayfamızı inceleyebilirsiniz. Her burç için birbirinden güzel önerimiz var.

Başak burcu için dekorasyon önerileri