koç-burcu-için-dekorasyon-önerileri

Koç burcu için dekorasyon önerileri

Koç burcu için dekorasyon önerileri arıyorsanız Hande Kazanova burcun dekorasyon ile ilgili detaylarını anlattı. Hareketli, aktif, cesur, girişimci ve her şeyi başlatan Koç burcundaki kişilerin dekorasyon tercihleri nelerdir? İşte Koç burcu için dekorasyon önerileri…

Ateş gruplarının öncüsü, her şeyi başlatmayı seven Koçlar, hareket ve girişimin öncüsüdür. Bu yüzden dekorasyonda hareketliliği sağlayacak alanların olması onlar için önemlidir. Modern görünümler ve yapılar, enerjik Koç insanının hoşuna gider.

 • KOÇ BURCU 21 MART – 20 NİSAN
 • ENERJİSİ YÜKSEK EVLER

İsterseniz diğer burçlar için detaylara da aşağıdaki linklere tıklayarak ulaşabilirsiniz.

KOÇ BURCU İÇİN DEKORASYON ÖNERİLERİ

Dekorasyon onlar için o kadar da hayati değildir. Cesur ve çarpıcı olduklarından kendi iç dünyalarına göre, içlerinden geldiği gibi hareket etmek isterler. Her şeyin ilkini temsil ettiklerinden binanın girişi ve evde antre önemlidir. Yalnız kalmayı sevmediklerinden ev içinde açık kapılar, mutfağın içinde bulunduğu salonlar onlar için çok uygundur. Evleri tek katlı ve bahçeliyse, bahçe meşaleleri ve gaz yağı lambaları çoğunlukla tercihleridir.

Koç burcu için dekorasyon önerileri

KOÇ BURCU ANA YAŞAM ALANI DEKORASYONU

 • Salonda yanan odun efektli dekoratif şömineler, bahçelerinde bulunduracakları barbekü alanları, ateşli ruhları için uygundur. Kırmızının kendisine ve her tonuna bayılırlar. Evinde kırmızıyı; koltuklarında, duvarlarında, halılarında fazlasıyla kullanan tek cesur burç Koç’tur. Yine portakal rengi, turuncu-kahve tonları ve yeşiller onun favorileridir.
 • Yaşam alanlarında geniş bir sofa veya L koltuk, değişik bir sandalye yeterli olacaktır. Modern ve yenilikçi tarzlardan hoşlanırlar. Mobilyada içinde kırmızılık bulunan kiraz ağacı onların tarzını iyi tamamlar. Göz alıcı renkleri, uyumsuz renk tonlarını seven Koçlar, metal teçhizat, alet ve özel tasarım makinelere ve televizyonlara son derece düşkün olabilirler. Yaşam alanlarında televizyon ünitesi, kitaplık ve raflar bulunabilir.
Evde sosyalleşmek Koçlar için önemli. (Modern Tarih/Hakan Helvacıoğlu Studio.)
 • Aksesuarlarda cesur ve çarpıcı tarzlarını daha rahat ortaya koyarlar. Keskin aletler, kılıçlar, bıçaklar hoşlarına gider. Hele bir de bu aletlerin eski bir hikayesi varsa onların gözünde daha bir anlam kazanır. Ahşap oymalara, heykellere, Kızılderili veya Afrika işi maskelere bayılırlar. Metal, demir ve ahşap malzemeler, evleri için idealdir. Kırmızı ve güneşin her tonunu sevdiklerinden, az ve öz mobilyalarının üzerine atacakları renkli ve kırmızı desenli yastıklar, eve güzel bir görüntü kazandıracak kırmızı mumlar, greyfurt, limon ve zencefilli ev kokuları beğenilerine hitap eder. Tavan pervaneleri özellikle yazın, ateşli yapılarını sakinleştirmek için bire birdir.
 • Koç burçları aydınlık ortamları sever. Tavandan sarkıtmalı ışıklandırmalar, onların renkli kişiliğiyle örtüşür. Yerden aydınlatmalar da tercihleri arasındadır.
 • Seçtikleri halı çok büyük olmamalı ve eşyalarla halı arasında mutlaka boşluk olmalıdır.
Kırmızı rengi en rahat kullanan burçtur

EVİ YENİDEN ORGANİZE ETMEK VE TEMİZLEMEK RUHLARINA İYİ GELİR

 • Son derece aktif ve hızlı bir yaşantısı olan Koçlar, evde çok zaman harcamayı sevmezler. Bu yüzden eve daha çok vakit ayırmalarını sağlayacak olan bir çalışma odası, spor odası veya oyun odası, onların içindeki heyecanı körükleyecektir. Yeni tasarım aletlerini her zaman ilk onlar kullanmak isterler.
 • Dekorasyonda dayanıklı ve dikenli bitkileri kullanabilirler. Kaktüs, agave, sarı sabır ağacı iyi birer seçimdir. Mermer veya taşın içine yerleştirilmiş bitkiler ve çiçekler de hoşlarına gider. Vakitlerinin çoğunu evde harcamak istemediklerinden, bakımı kolay bitkiler onlar için daha uygundur.
 • Bir şeyleri yeniden organize etmek, evi temizlemek, hafifletmek ruhlarına iyi gelir. Eski olan bir eşyadan kurtulmak onları fazlasıyla sevindirir.
 • Minimalist yaklaşımlar hayatlarını kolaylaştırır. Büyük ebatlı ve kendi hareketlerini çok kısıtlamayacak, yönü değiştirilebilen bir televizyon veya oyun koltuğu seçimleri arasında olmalıdır.
 • Koçlar bazen yavaşlamayı ve durmayı öğrenmelidir. Bu yüzden dekorasyonda öncelik vermediği bir bar veya büyükçe bir masa, sosyalliğini eve taşımak için uygun bir ortam yaratabilir.
Koç burcu için dekorasyon önerileri

KOÇ BURCU YATAK ODASI DEKORASYONU

Çatı katını kullanmayı severler.

Son derece rekabetçi olan bu burç, dinlenmeyi çok bilmez. Bu yüzden yatak odalarında da bazen kırmızı rengi tercih ettikleri görülür. Kırmızı tutkunun ve cinselliğin rengidir, ama diğer yandan savaşın ve mücadelenin uyku ve dinlenme sırasında da devam ettiğinin göstergesidir. Sinirleri ayakta tutar. Bu yüzden siz siz olun kırmızı tonlarını yatak odanıza taşımayın. Hep önde ve daima ileride olan Koç burcu, evin üst taraflarıyla ilişkilidir. Bu yüzden, eğer evde varsa tavan arasını, çatı katını yatak odası olarak kullanabilirler. İlginç ve farklı tasarımlı yataklar onları cezbeder. Alçak yataklardan çok tavana yakın olan yüksek yatakları tercih edebilirler. Yatak odalarında çok eşya olmamalıdır. Koyu renk mobilyalar, kendilerini daha iyi hissetmelerini sağlar.

Rekabetçi yapılarını harekete geçiren oyunlar, salonları genişse masa tenisi masası, dart ya da bilardo masası evde kullanılabilir.

KOÇ BURCU MUTFAK DEKORASYONU

Lineadecor.

Bu burcun insanları dekorasyonda mutfağı çok fazla önemsemeyebilirler. Onlar için önemli olan temiz, hızlı ve verimli olmaktır. Onun hızını düşürmeyecek mutfak eşyaları ve malzemeler olmalıdır. Kahve makinesi, blender, kettle ve mikrodalga fırın en fazla kullanacakları aletlerin başında gelir. Yüzeylerde paslanmaz çelik kullanabilirler, böylelikle temizlemesi kolay olacaktır. Bulaşıklığı olan çift lavabolar hoşlarına gider. Yine hızlı bir kahvaltı ve akşam yemeği için masa yerine yüksek tabureli barları tercih ederler. Koç insanı aromatik lezzetlere, acıya ve renkli baharatlara bayılır. Bu yüzden her tür aromayı sağlayacağı rahat kullanımlı ve modern görünümlü baharatlıkları çok kullanırlar.

KOÇ BURCU BANYO DEKORASYONU

Koç burcu için dekorasyon önerileri
Koçtaş

Koç burcu için dekorasyon önerileri için son konumuz banyo dekorasyonu. Koç insanları banyolarında hızlı olmayı ve az vakit geçirmeyi severler. Onlar sosyaldir ve devamlı bir programları vardır. Bu yüzden ağır ağır banyo yapmak onlara göre değildir. Duşakabin çoğunlukla tercihleridir. Yine banyolarında saç bakım malzemeleri, saç şekillendiriciler fazlasıyla yer alır. Diğer taraflarda oldukça az ve öz eşyaya sahip olmak isterken banyolarında bakım ürünleri, sabunlar, banyo jelleri ve makyaj malzemelerini sıklıkla görebilirsiniz. Sabah kalkınca, işten ve spordan dönünce, sürekli duş aldıkları için banyoları rahat kullanımlı olmalıdır.

Hande Kazanova

Daha fazla burç ve dekorasyon önerileri için BURÇLARA GÖRE DEKORASYON sayfamızı inceleyebilirsiniz. Her burç için birbirinden güzel önerimiz var.

Yengeç burcu için dekorasyon önerileri