başak-burcu-için-dekorasyon-önerileri

Başak burcu için dekorasyon önerileri

Son güncelleme:

Başak burcu için dekorasyon önerileri Hande Kazanova’dan geldi. Alçakgönüllü, çalışkan, detaycı ve çevreci özeliklere sahip olan Başak burcundaki kişilerin dekorasyon tercihleri nelerdir? İşte Kazanova’dan Başak burcu için dekorasyon önerileri…

  • BAŞAK BURCU 24 AĞUSTOS – 23 EYLÜL
  • ORGANİZE VE DÜZENLİ
Başak burcu için dekorasyon önerileri

İsterseniz diğer burçlar için detaylara da aşağıdaki linklere tıklayarak ulaşabilirsiniz.

BAŞAK BURCU İÇİN DEKORASYON ÖNERİLERİ

Başak burcu için dekorasyon önerileri
H&M Home.

Hizmet etmeyi, çalışmayı ve düzenlemeyi seven Başaklar, her şeyden önce yaşayacakları yerin temiz, düzenli ve basit olmasını isterler. Evleri için genel düşünceleri, her şey için muhakkak bir yer vardır, prensibine dayalıdır. Hiçbir şey fazlalık olamaz. Ortamları her daim birbirleriyle uyum içinde olmalıdır. Kendi ruhları gibi sade bir yaşam sürmek isteyen Başaklar, büyük ve birden fazla odası, banyosu ve mutfağı olan evlerden kaçınırlar. Evlerinin her şeyleriyle bizzat kendileri ilgilenmek arzusunda olduklarından, temizliği rahat yapılacak, az ve öz eşyayla uyumu sağlayacak odalar onları ruhen rahatlatır.

Pratik ve mükemmeliyetçi yapınızla eviniz için kendi mobilyanızı hatta dolaplarınızı kendiniz yapabilirsiniz. Ev içinde, varsa bahçenizde veya balkonunuzda küçük parlak çiçekler her daim olmalıdır.

ANA YAŞAM ALANI

Ikea.
  • Evlerinde kullanacakları renkler genellikle güvercin grisi, buz beyazı, uçuk mavi, krem, vanilya, yeşil ve sarı tonları olmalıdır. Çok parlak ve karmaşık renkler ruh hallerini alt üst eder. Başak burcu toprak elementi olduğundan natürel, organik kumaşlar ve eşyalar evlerinde fazlasıyla yer alır. Evlerinin stili geleneksel veya modern olabilir.
  • Sepet örgülü hasır koltuklar, bambu eşyalar, çuhadan yapılma örtüler veya eşyalar iyi birer seçim olabilir. Vintage stili onların vazgeçilmezlerindendir. Koltukları ve perdeleri birbirleriyle uyumludur.
  • Zeminler, temizliği rahat yapılması muhtemel olan mermer, açık renk taşlar veya açık renk ahşap malzemeden olmalıdır. Ahşap dokusunu çok severler. Sandalyeler ve masalar onlar için önemlidir. Hizmet etmeye ekstra özen gösterdiklerinden, ağırladıkları misafirlerin geniş, rahat ve dokusu ön planda olan masalarında, huzuru ve mükemmelliği bulmasını isterler.
Kelebek Mutfak.

Halı ve kilimleri daimi toz yuvası olarak algılamaya müsait olan Başaklar, halı kaplamalı evlerden hoşlanmazlar. Yine bukleli, kabarık ve içinde mikrop barındırmaya müsait her tür halı ve kilim onların evinde yer almaz. Halı kullanacaklarsa, büyük halılardan ziyade küçük veya orta boydaki, kısa tüylü, etnik veya modern desenli, mobilyalarını tamamlayacak parçaları tercih ederler. Mobilyada ise, yuvarlak hatlardan çok, köşeli takımlar ve kare veya dikdörtgen formlar ile toprak tonları, soluk ve küçük çiçek desenleri ve pastel renkler mükemmel yapıları için uygundur. Yine dağınıklığı toparlayacak televizyon dolabı, kapalı raflı üniteler (açık olursa tozla baş edemezler ve bu onları çıldırtır) tercihleridir.

Başak burcu insanının en dikkat ettiği şeylerden bir tanesi de detaylar ve işçiliktir. Sanatta ve aksesurlarda minimalist yaklaşımlar onları mutlu kılar. Her eşyanın bir amacı olmalıdır. Aksesuarlarda seramik eşyalar, vazolar, stil sehpalar, porselenler, el işi doğramacılık, çanak, çömlek ve saksı gibi ayrıntılara önem verirler. Aydınlatma ise, en ufak detayı gösterecek kadar net ve parlak olmalıdır. Yine abajur ya da lambader gibi yerden ve yukarıdan aydınlatmalar da tercih edebilirler.

Balkonunuza veya bahçenize asacağınız rüzgar çanı ya da rüzgar gülü, sıkıntılı ve zor zamanlarınızda ses ve görüntüsüyle size yardımcı olacaktır.

Başak burcu dekor
Rüzgar çanları sizi rahatlatacaktır.

BAŞAK BURCU YATAK ODASI DEKORASYONU

Hayatının her alanında hassas ve tedirgin olan, boş kaldığında endişelere kapılan Başaklar yatak odalarının basit, sade, modern ve natürel olmalarına özen gösterir. Alçak bazalı yataklar, mobilya üzerine oturtulmuş büyük minderler ya da şilteler

Başak burçlarının yorgun vücutlarını dinlendirmek için biçilmiş kaftandır. Doğallığa her zaman önem verdikleri için doğal temalar, doğal fiber kilim veya halılar, el bezi yastıklar, Şile bezi örtüler ve patiskalar vazgeçilmezleridir. Utangaç ve romantik yapıları yatak çarşafları ve örtülerinde küçük desenleri, uçuk gül rengi çiçekleri ve dantel işlerini tercih etmelerine neden olabilir. Odanın bir bölümünde oluşturulan tuğla duvar ve panjurlar, bu hassas ruhu dinlendirmeye yardımcı olacaktır.

Evinizde kurutulmuş çiçeklere, değişik mimari bitkilere ve geniş yapraklı bitkilere yer vermelisiniz. Balkonunuz küçük dahi olsa, siz onu bir bahçeymiş gibi büyük ve kullanışlı göstermesini iyi bilirsiniz.

BAŞAK BURCU MUTFAK DEKORASYONU

Başak burcu için dekorasyon önerileri
Kelebek Mutfak

İyi bir planlayıcı olan Başaklar son derece ekonomik insanlardır. Mutfak onlar için çok önemlidir. Mutfaklarında beyaz ya da açık renkleri tercih ederler. Mutfakları her daim temiz ve gıcır gıcır olmalıdır. Fit olmaya özen gösterirler, bu yüzden mutfaklarında taze meyve ve sebzeye yer verirler. Sağlıklı yiyecekleri dolapların içinde çok amaçlı bölmelerde ya da kutularda saklamayı tercih ederler.

Onların mutfağındaki dolapları açtığınızda saklama kaplarını ve kavanozlarını fazlasıyla görürsünüz. Buzdolabı ve küçük mutfak eşyaları onlar için hayat kurtarıcı olabilir. Eğer evleri uygunsa mutfaklarında muhakkak basit bir oturma alanı ya da masa olmalıdır. Mutfaklarında seramik parçalar, Amerikan servisleri, ahşap kaplar ve bıçak takımları yer almalıdır.

BAŞAK BURCU BANYO DEKORASYONU

Başak burcu dekorasyon
Roca Banyo.

Başak burcu için dekorasyon önerilerinden sonuncusu banyo… Başak burçları banyoya çok özen gösterirler. Onlar için evin iki tane önemli yeri vardır: Mutfak ve banyo… Temizliğe ve titizliğe önem veren bu insanların banyoları her daim düzenlidir. Küvetten ziyade, daha kolay temizlenebilen duşakabin onlar için daha uygundur. Büyük ve zor temizlenebilen lavabodan ziyade, minimalist, kompakt küçük lavabolar ilgilerini daha çok çeker.

Onların banyosunda her tür temizlik eşyasını bulabilirsiniz. Ama daha çok pratik ve bölmeli dolapların içinde… Bir de Başak burçlarının havlu takıntısı vardır. Yumuşak, doğal ve suyu hemen çeken bornozlar, Buldan bezleri ve her ebatta çeşit çeşit havlu onların vazgeçilmezidir.

Hande Kazanova

Daha fazla burç ve dekorasyon önerileri için BURÇLARA GÖRE DEKORASYON sayfamızı inceleyebilirsiniz. Her burç için birbirinden güzel önerimiz var.

Aslan burcu için dekorasyon önerileri