burç renkleri ve anlamları

Burç renkleri ve anlamları

Burç renkleri ve anlamları sıklıkla merak ediliyor. Burçlar ve favori renkleri neler? Burçlar dekorasyonu nasıl etkiliyor? Burçlar ve dekorasyon ilişkisini Evim Dergisi arşivinden (2013)  derledik:

Tüm renklerin bir anlamı var ve renkler insan psikolojisini etkiliyor. Astrolojiye de yansıyan bu etkiyi ve renklerin burçlardaki dilini Astrolog/Yazar MusaYeşiltaş’a sorduk.

burç renkleri ve anlamları

KOÇ BURCU VE RENGİ

Savaşçı Mars’ın yönettiği Koç burçları için en ideal renk kırmızıdır. Bilhassa kırmızının açık tonları tamamen bu burcun mensuplarına hitap eder.

KOÇ BURCU VE RENGİ

BOĞA BURCU VE RENGİ

Lüksün ve bolluğun kraliçesi olan Venüs’ün yönetimindeki Boğa burçlarının rengi yeşildir. Yeşil, Boğaların çok sevdiği güveni, parayı ve doğayı temsil eder.

BOĞA BURCU VE RENGİ

İKİZLER BURCU VE RENGİ

Zekayı ve hareketliliği temsil eden Merkür, İkizler burçlarının yöneticisidir. Bu burçtaki kişiler civa gibi hareketli ve hızlıdır. Renkleri gümüş, mavi, gri ve sarıdır.

İKİZLER BURCU VE RENGİ

BURÇLARA GÖRE EV DEKORASYONU

YENGEÇ BURCU VE RENGİ

Zarafet, temizlik ve anaçlık timsali Ay, bu burca mensup kişilerin yöneticisidir. Yengeç burçları yönetici gezegenlerinin rengi gibi beyaz ve krem renklerini ve diğer açık renkleri tercih etmelidirler.

YENGEÇ BURCU VE RENGİ

ASLAN BURCU VE RENGİ

Güçlü güneşin yönetiminde olan Aslan burcu mensupları tıpkı yönetici gezegenlerinin renklerigibi sarı, turuncu ve kırmızı renkten hoşlanırlar. Ayrıca her türlü parlak ve gösterişli renkte onlar için uygundur.

ASLAN BURCU VE RENGİ

BAŞAK BURCU VE RENGİ

Temiz, detaycı ve sağlıklarına titizlenen kişiler olan Başak burcu mensupları için yeşil renginin dingin tonları uygundur. Ayrıca mavi, kahverengi ve gri renkleri yöneticileri olan Merkür’den dolayı Başak burcunun renkleridir.

BAŞAK BURCU VE RENGİ

ÇOCUK ODASI DEKORASYONU VE BURÇLAR

TERAZİ BURCU VE RENGİ

Güzeller güzeli Venüs’ün yönetimindeki bu zarif burç için ideal renkler pembe, gül rengive gök mavisidir. Ayrıca yeşilin kimi tonları ve ametist rengi de Terazi burcuna hitap eder. Elbette renkler kadar estetik ve uyum da Terazi’ler için vazgeçilmezdir.

TERAZİ BURCU VE RENGİ

AKREP BURCU VE RENGİ

Burç renkleri ve anlamlarında; Pluto’nun güçlü manyetik etkisi altında olan Akrepler için tartışılmaz renkler siyah ve laciverttir. Ayrıca koyu kırmızı, bordo ve mor renkleri de onların derin ve sarsılmaz tabiatlarının ifadesi olabilir.

AKREP BURCU VE RENGİ

YAY BURCU VE RENGİ

Jüpiter’in iyimser elektriğinin etkisinde olan Yaylar için lila, leylak ve mor renkleri vazgeçilmezdir. Ametist rengi ve mavi de Yay burcu mensuplarının alicenap tabiatlarının birer temsilcisidir.

YAY BURCU VE RENGİ

OĞLAK BURCU VE RENGİ

Disiplinli Satürn’ün yönetimindeki Oğlak burcu mensupları daha çok ciddi renkleri tercih ederler. Siyah ve koyu kahverengi onların ideal renklerindendir. Ayrıca gri, menekşe rengi ve koyu mavi de Oğlak burcunu ifade eden renkler arasındadır.

OĞLAK BURCU VE RENGİ

KOVA BURCU VE RENGİ

Elektriğin ve dehanın yöneticisi olan Uranüs gezegeni, Kova burcunun güzel insanlarının da yöneticisidir. Bu burçta doğanların ideal rengi kesinlikle ve kesinlikle elektrik mavisidir.

KOVA BURCU VE RENGİ

BALIK BURCU VE RENGİ

Okyanusları ve düşleri yöneten Neptün, Balık burcu mensuplarını da yönetir. Bu hassas ve narin insanlar uçuk beyaz renginden, uzak deniz yeşilinden ve elbette buğulu maviden etkilenirler.

BALIK BURCU VE RENGİ

BURÇLARA GÖRE ÇOCUK ODASI DEKORASYONU

BURCUNUZ DEKO-STİLİNİZ KONUSUNDA NE DİYOR?

https://www.evimdergisi.com.tr/burcunuz-deko-stiliniz-konusunda-ne-diyor/

Dekorasyon ve burç uyumları, fikirleri ve önerileri için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.